شنبه 30 تیر 1403

برنامه‌های کاهش مصرف آب تشریح شد

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب تهران برنامه های کاهش مصرف آی را تشریح کرد و گفت: قیمت تمام‌شده آب در تهران، حدود ۳ هزار تومان است.
به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ برنامه‌های کاهش مصرف آب تشریح شد؛ مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب تهران برنامه های کاهش مصرف آی را تشریح کرد و گفت: قیمت تمام‌شده آب در تهران، حدود ۳ هزار تومان است.

هاشم امینی درباره بکارگیری ابزار تعرفه برای کاهش مصرف آب در کشور اظهار داشت: واقعیت اینکه  قیمت تمام‌شده آب با قیمت فروش فاصله بسیار زیادی دارد و در برخی طبقات مصرف حتی ۱۲ درصد هزینه‌ای که می‌کنیم را هم نمی‌توانیم دریافت کنیم و این جای نگرانی دارد.
فرهنگسازی به جای افزایش قیمت
ولی اعتقاد داریم تعرفه روش قطعی مدیریت منابع آب کشور نیست یک فرهنگ‌سازی درستی را باید در جامعه تبلیغ و تبیین کنیم که هر خانوار در کشور بپذیرد که در یک اقلیم خشک و نیمه خشک قرار دارد و نسبت به مصرف آبی که برای تولید آن هزینه‌های سنگینی می‌شود که کیفیت لازم را پیدا کند؛ توجه و دقت کنند که آب را بی‌رویه مصرف نکنند.

وی تاکید کرد: توصیه ما این است که از روش‌های مدیریت مصرف استفاده کنیم و به جای افزایش تعرفه‌ها از مسیر فرهنگسازی نسبت به کاهش مصرف آب اقدام کنیم.

قیمت تمام‌شده آب در تهران؛ حدود ۳ هزار تومان است

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور قیمت تمام‌شده آب در تهران را حدود ۳ هزار تومان عنوان کرد و افزود: با وجود این میزان هزینه برای تامین آب؛ آب‌بهای دریافتی ما بسیار کمتر از این عدد است.

برنامه تغییر شیوه محاسبه قبوض

وی درباره تغییر شاخص محاسبه قبوض آب از متر مکعب به لیتر گفت: یکی از نکاتی که باید دقت شود اینکه از این پس قبوض آبی که در اختیار مشترکین قرار می‌گیرد به لیتر خواهد بود.

این موضوع در برنامه قرار دارد  و طبق زمان‌بندی ارائه می‌شود و بر این اساس از این پس برای ملموس بودن میزان مصرف آب برای مردم میزان مصرف در قبوض به جای متر مکعب به لیتر اعلام خواهد شد.

یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون متر مکعب پساب را تصفیه می‌کنیم

امینی درباره لزوم افزایش استفاده از پساب خاطرنشان کرد: در حال حاضر ما یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون متر مکعب پساب را تصفیه می‌کنیم و نگاه وزارت نیرو این است که این آب در حوزه صنعت و فضای سبز استفاده شود.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/5lk4
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان