دوشنبه 1 مرداد 1403
قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی:

فراریان مالیاتی جریمه سنگین می‌شوند

رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: کسب و کارهای خرد نگران پرداخت مالیات نباشند اما باید از کسانی که فرار مالیاتی با رقم‌های درشت دارند، جریمه گرفت.
به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بند «ک» تبصره شش لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ مربوط به اخذ مالیات بر ارزش افزوده از فراریان مالیاتی بیان کرد: این ماده می‌گوید که باید تکلیف کسانی مشخص شود که از سال ۱۳۸۷ یعنی از زمان تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده تاکنون مالیات پرداخت نکرده‌اند.

وی ادامه داد: توجه مجلس شورای اسلامی به این نکته است که نباید به این افراد فشار وارد شود؛ لذا قید شده که براساس تبصره یک ماده ۲۱۶ قانون مالیات بر ارزش افزوده مجموع جریمه‌های این افراد از ۵۰ درصد اصل مالیات بیشتر نشود.

رئیس مجلس شورای سلامی با بیان یک ابهام گفت: اکنون در پرداخت جریمه بین کسی که مثلا ۴۰۰ میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارد با کسی که یک میلیارد تومان بدهی دارد، ابهام وجود دارد. پس باید سقفی در تعیین جریمه لحاظ شود در عین این‌که فشاری به افراد وارد نشود.

قالیباف افزود: بخش عمده‌ای از این افراد کسانی هستند که کسب‌وکارهای خرد دارند و شاید لازم نباشد که همان ۵۰ درصد جریمه را از آنها بگیریم با این نگاه برای افراد ضعیف‌تر سقف گذاشته شده و حتی می‌توان از آنها جریمه نگرفت.

همچنین وی گفت: باید از کسانی که فرار مالیاتی با رقم‌های درشت دارند، جریمه گرفت و حتی می‌توان اصلا کسب‌وکارهای خرد با رقم‌های جزء را جریمه نکرد.

گفتنی است که بند مذکور برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع شد.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/j7k4
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان