چهارشنبه 3 مرداد 1403

نصب ۴۴۷ دستگاه کنتور حجمی و هوشمند

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس از نصب ۴۴۷ دستگاه کنتور حجمی و هوشمند بر روی چاه‌های پروانه دار از ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز به نقل از وزارت نیرو، وحید مرادی نسب اظهار داشت: با توجه به وضعیت بحرانی سفره آب زیرزمینی دشت تهران به دلیل افت سطح آب زیرزمینی و برداشت‌های بی‌رویه و بدون برنامه از آبخوان، همچنین به منظور امکان مدیریت منابع آب و کنترل میزان بهره‌برداری از چاه‌های پروانه دار و کمک به تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی دشت ضروری است تمامی چاه‌های پروانه دار به کنتور حجمی و هوشمند مجهز شوند.

وی افزود: این امور در راستای انجام تکالیف قانونی و با پیگیری‌های به عمل آمده نسبت به نصب ۴۴۷ دستگاه کنتور حجمی و هوشمند توسط مالکین بر روی چاه‌های مجاز با مصارف، صنعت، خدمات، کشاورزی و خانگی حوزه عملکرد اقدام کرد که گام مهمی در جهت مدیریت مصرف بر منابع آب زیرزمینی است.

مرادی نسب گفت: نصب کنتور بر روی چاه‌ها یکی از پروژه‌های مهم طرح تعادل بخشی بوده که امور منابع آب تهران و پردیس در جایگاه حاکمیتی خود این پروژه را جهت مدیریت منابع آب شهرستان پیگیری ویژه خواهد کرد.
مدیر امور منابع آب تهران و پردیس در پایان گفت: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/9pcu
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان