چهارشنبه 3 مرداد 1403

آغاز طرح ضربتی مقابله با استفاده غیرمجاز گاز

مدیر دفتر مرکزی حراست شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد که طرح ضربتی مقابله با استفاده‌کنندگان غیرمجاز گاز از ابتدای دی‌ماه امسال در سراسر کشور آغاز شده است.
به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ سیداحمد طباطبایی در حاشیه بازدید از مرکز مدیریت دیسپچینگ این شرکت گفت: با توجه به پیشی گرفتن مصرف گاز از تولید در زمستان و حفظ پایداری شبکه در بخش خانگی و تجاری، مدیریت مصرف برای مشترکان پرمصرف گاز اعمال شده است.

وی ادامه داد:  راهکارهایی که آسیب کمتری به صنایع و بخش نیروگاهی وارد می‌کند، در کارگروه مربوطه در حراست بررسی شد که سرانجام استفاده غیرمجاز گاز به‌عنوان یکی از عوامل مؤثر در ناترازی این حامل مهم انرژی مورد توجه ویژه واقع شد.

مدیر دفتر مرکزی حراست شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: با این تفاسیر طرح ضربتی مقابله با مصارف غیرمجاز گاز به همه حراست‌های شرکت‌های گاز استانی ابلاغ شده و از ابتدای دی‌ماه، برخورد قاطع با سارقان مورد نظر در دستور کار حراست و دیگر بخش‌های مربوطه قرار گرفته است.

طباطبایی با اشاره به قانون مجازات استفاده‌کنندگان غیرمجاز از آب، برق و گاز مصوب ۱۳۹۶ بیان کرد: قانون‌گذار مجازات‌های متعددی را برای متخلفان در نظر گرفته است، از این رو به هموطنانی که با نداشتن اطلاع کافی از قوانین، مبادرت به استفاده غیرقانونی از گاز یا اقدام به انشعاب‌گیری غیرمجاز گاز کرده‌اند، توصیه می‌کنیم سریعاً نسبت به انجام اصلاحات لازم، اقدام و با مراجعه به اداره گاز منطقه خود، نسبت به تشکیل پرونده دریافت انشعاب و ایجاد اشتراک گاز به‌صورت دائم یا موقت اقدام کنند.

وی در پایان ضمن قدردانی از دستگاه قضایی و فرماندهی کل انتظامی برای همکاری با حراست شرکت ملی گاز ایران در این طرح اعلام کرد: طرح یادشده تا قطع کامل انشعاب‌های غیرمجاز گاز و اعلام پایان این پدیده در سراسر کشور با قوت ادامه خواهد داشت.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/fy9d
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان