شنبه 30 تیر 1403

ارز تک نرخی بازار سرمایه را مثبت کرد

این کارشناس بازار سرمایه نشانه تک نرخی شدن نرخ ارز را مثبت بودن بازار سرمایه دانست و گفت: با این اقدام، بازار سهام نیز با چالش‌های متعددی مواجه نخواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ سید محمود یاسینی اردکانی در رابطه با مهم‌ترین مسائل قابل طرح در بودجه سال 1403 اظهار کرد: بحث تک نرخی شدن ارز یکی از عوامل بسیار مهمی است که دولت در راستای حذف سوداگری‌ها و افزایش شفافیت سودآوری صنایع می‌بایست در دستور کار خود در بودجه 1403 قرار دهد.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان این که با تک نرخی شدن نرخ ارز رویه پیش‌بینی پذیری صنایع ارتقا می‌یابد و کارشناسان با کیفیت بهتری می‌تواند به تحلیل صنایع بپردازند،گفت: همچنین با این اقدام، بازار سهام نیز با چالش‌های متعددی مواجه نخواهد شد.

یاسینی در ادامه، حذف قیمت‌گذاری دستوری را از دیگر اولویت‌های دولت در بودجه 1403ذکر کرد و توضیح داد: با توجه به گزارش‌ها و بررسی‌های صورت گرفته ادامه مسیر اشتباه دولت‌ها در چند سال اخیر با هدف کنترل تورم، می‌تواند صنایع را بیش از پیش با چالش مواجه سازد و قدرت رقابت و توسعه را از آنها بگیرد.

مدیرعامل کارگزاری سرمایه‌گذاری ملی در پایان درباره اقدام سازمان بورس در خصوص جمع‌آوری نظر کارشناسان و فعالان بازار سرمایه برای ارائه بسته پیشنهادی به دولت به منظور درج در لایحه بودجه 1403، اظهار کرد: سازمان بورس اوراق بهادار در دوسال اخیر به همراه ارکان‌های زیر مجموعه خود به طرق مختلفی از جمله برگزاری میز صنعت و سایر جلسه‌های کارشناسی از صنایع حمایت کرده، اما این اقدامات به تنهایی نمی‌تواند چالش‌های صنایع را برطرف سازد به همین دلیل تمام ارگان‌های اجرایی و نظارتی از جمله دولت و مجلس می‌بایست نگاه جدی‌تر به پیشنهادهای مطرح شده از سوی بازار سرمایه داشته باشند.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/yj6y
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان