دوشنبه 1 مرداد 1403

بازار خودرو آرام و بدون تنش / قیمت خودرو امروز 14 دی ماه

قیمت خودرو در هفته جاری آرام و به دور از تنش گزارش می شود. 

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ قیمت خودرو امروز، پنبج‌شنبه، 14 دی 1402، نسبت به روزهای ابتدایی هفته جاری آرام و به دور از تنش گزارش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. طبیعی است که در بازار خودرو همواره چند محصول افزایش یا کاهش قیمت بیشتری را نسبت به دیگر محصولات به نام خود ثبت کنند، بنابراین ملاک تعیین وضعیت حاکم در کف بازار خودرو افزایش قیمت مقطعی و افزایش قیمت ساعتی یک محصول در بازار خودرو به شمار نمی‌آید.

بر این اساس به نظر می‌رسد تحرکاتی که در ابتدای زمستان هیجان جدیدی را به بازار تزریق کرده بود، در روزهای اخیر خنثی شده تا بازار به روزهای سرد خود ادامه دهد.

قیمت خودرو داخلی

در بخش بازار خودروهای داخلی قیمت اکثر محصولات ثابت و بدون تغییر باقی مانده و تنها دو خودرو با افزایش قیمت شدید مواجه هستند که این افزایش قیمت‌ها به دلیل کاهش موجودی این دو خودرو در بازار آزاد است.

در بازار خودرو امروز بیشترین افزایش قیمت متعلق به خودرو پژو 207 دنده اتوماتیک است که افزایش قیمت 15 میلیون تومانی را نسبت به روزگذشته در بازار خودرو تجربه می‌کند. در نهایت این خودرو با قیمت 815 میلیون تومان در بازار ارزش‌گذاری می‌شود.

دیگر پرچمدار افزایش قیمت در بازار خودروهای داخلی نیز از محصولات گروه خودروسازی ایران خودرو است که به دلیل کاهش موجودی مانند خودرو 207 اتوماتیک در بازار با افزایش قیمت مواجه شده است، نام این خودرو تارا V2 دنده اتوماتیک است که در بازار آزاد خودرو  با 10 میلیون تومان جهش قیمت، توسط فروشندگان 816 میلیون تومان ارزش‌گذاری می‌شود.

در سبد محصولات گروه خودروسازی سایپا نیز هیچ‌گونه افزایش قیمت شاخصی در بازار خودرو امروز به چشم نمی‌خورد و طبق روال معمول در بازار هر یک از محصولات پژو پارس سال با موتور XU7P، کوییک S، سمند سورن پلاس بنزینی و پژو 207 سقف پانارومیک دنده اتوماتیک با نوسانات قیمتی در بازه 2 تا 5 میلیون تومان مواجه بوده‌اند.

داخلی 1

قیمت خودروهای مونتاژی

در بازار خودرو امروز اکثر محصولات مونتاژی خودروسازان بخش خصوصی و دولتی با ثبات قیمت مواجه هستند و تنها دو خودروی سدان آریزو 6 پرو و کی ام سی j7  هر کدام به ترتیب افزایش قیمت 20 میلیون و 10 میلیون تومانی را به نام خود ثبت کردند.

گفتنی است خودرو آریزو 6 پرو در بازار به مبلغ 1.380 میلیون تومان و خودرو کی ام سی j7  نیز با قیمت 1.520 میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. اما در بخش خودروهای وارداتی نیز علی‌رغم رکود و ثبات قیمت با نوسان قیمت نسبتا شدید برخی محصولات مواجه هستیم که از جمله آن‌‌ها می‌توان به افزایش قیمت 100 میلیون تومانی هیوندای النترا مدل 2018 و افزایش قیمت 200 میلیون تومانی سوناتا GLS با مدل 2018 اشاره کرد که در جدول زیر می‌توانید قیمت در حال عرضه این دو خودرو در بازار آزاد را مشاهده کنید.

خارجی 2

پیش بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

حضور وزیر صمت در مجلس و ارائه آمار واردات خودرو موجب تنویر افکار عمومی و بازگشت آرامش به بازار خودرو شده است و می‌توان تا مدتی شاهد ثبات قیمت‌ها در بازار خودرو بود. باتوجه به جلسه روز گذشته شورای رقابت از این پس وظیفه قیمت گذاری خودرو بر عهده سازمان حمایت و وزارت صمت خواهد بود، از این روی باید منتظر ماند و دید که آیا این دو نهاد با افزایش قیمت خودرو در مبدا کارخانه موافقت خواهند کرد یا نه که در صورت تایید افزایش قیمت‌ها آرامش شیشه‌ای و شکننده بازار خودرو از دست خواهد رفت.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/43de
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان