چهارشنبه 3 مرداد 1403

بازار طلا دوباره صعود کرد

بازار طلا برای چندمین بار طی هفته های اخیر تحت تاثیر بازار دلار گرفت و روند صعودی را پشت سر گذاشت. 

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ قیمت طلا و سکه طی سه روز ابتدایی هفته اخیر به طور پیوسته روند کاهشی داشت و تمامی قطعات سکه به کانال‌های قیمتی پایین‌تر سقوط کردند؛ اما امروز با افزایش ۱۰۰ تومانی قیمت دلار، بازار طلا نیز در روند صعودی قرار گرفت. این در حالی است که افزایش قیمت طلای جهانی نیز به رشد قیمت‌ها در بازار داخلی طلا کمک کرد.

Screenshot 2024-02-06 at 12.22.13 PM

در چهارمین روز هفته قیمت دلار رشد ۱۰۰ تومانی داشت. اکنون نیز این اسکناس در نیمه کریدور ۵۰ هزار تومانی نوسان دارد. طلای جهانی نیز با رشد نزدیک به دو دلاری با قیمت ۲۰۲۴ دلاری در حال معامله است.

سکه امامی امروز دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۲  با افزایش ۴۰۲ هزار تومانی به قیمت  ۳۱ میلیون ۹۰۴ هزار تومان در حال معامله است. سکه‌ بهار با ۴۸ هزار تومان افزایش روی رقم ۲۹ میلیون و ۴۹۵ هزار تومانی ایستاده است.

گفتنی است نیم‌سکه و ربع‌ سکه صبح امروز با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی بازگشایی شدند. این قطعات به ترتیب  با رقم ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی و ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در حال معامله هستند. امروز سکه گرمی برخلاف افزایش قیمت در خانواده سکه‌ها روند کاهشی ۹۰ هزار تومانی دارد و با رقم پنج میلیون و ۶۱۰ هزار تومانی معامله می‌شود.

حباب سکه با روند قیمت همراه شد

قیمت طلا در شروع معاملات امروز با روند افزایشی بازگشایی شد. در لحظه نگارش این گزارش هر مثقال طلای ۱۸ عیار افزایش ۲۶ هزار تومانی دارد و با رقم ۱۱ میلیون ۹۰۲ هزار تومانی در حال معامله است. هر گرم طلای ۱۸ عیار کاهش ۱۶ هزار تومانی دارد و روی رقم دو میلیون و ۷۴۲ هزار تومانی ایستاده است. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم دو میلیون و ۷۰۶ هزار تومانی در حال معامله است.

در لحظه نگارش این گزارش حباب سکه با روند قیمت در خانواده سکه‌ها در توازن قرار دارد. حباب سکه‌‌ امامی ۲۹۸ هزار تومان، سکه‌ بهار ۴۲۳ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۰۶ هزار تومان، ربع سکه ۱۷۹ هزار تومان افزایش دارد. حباب سکه گرمی هزار تومان کاهش دارد.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/hzhi
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان