دوشنبه 1 مرداد 1403

بهره برداری از ۲ پروژه آزادراهی کشور

سرپرست معاونت ساخت و توسعه آزادرا‌ه‌ها گفت: تا پایان سال ۲ پروژه آزادراهی کشور شامل تبریز – مرند و منجیل – رودبار به بهره‌برداری می‌رسد.

ملازینل ادامه داد: تا پایان سال هم یک باند از آزاد راه منجیل – رودبار که زمینه ساز بازشدن گره ترافیکی آزاد راه قزوین – رشت می‌شود به بهره برداری می‌رسد همچنین یک باند از آزاد راه تبریز – مرند محدوده تبریز صوفیان به طول ۲۴ کیلومتر افتتاح می‌شود و در مجموع ۲۶۴ کیلومتر به بهره برداری خواهد رسید.

او افزود: سال آینده هم ۲۰۰ کیلومتر که شامل ۶ تا ۷ آزاد راه می‌شود به بهره برداری خواهد رسید که میزان پیشرفت فیزیکی این آزاد راه‌ها بسیار خوب بوده است البته برای افتتاح آن‌ها نیازمند ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم چراکه با تورم طی چند سال گذشته میزان تامین منابع مالی سخت شده است. ساخت آزاد راه در رشت حدود ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و اگر در کوهستان باشد هزینه‌های آن‌ها چندین برابر خواهد شد بنابراین ساخت این آزاد را‌ه ها مستلزم آن است بودجه  آن  تامین شود.

ملازینل بیان کرد: آمایش سرزمین  آزاد راه ها در دست اجرا است.  با توجه با آنکه توسعه کشور در گرو آزاد راه‌های کشور است و از لحاظ ترافیک، ترانزیت در  شمال وجنوب تاثیربسیار زیادی دارد بنابراین برای تامین اعتبار آن دولت اهمیت بسیار زیادی قائل است.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/382v
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان