چهارشنبه 3 مرداد 1403

تحریم جدید آمریکا علیه صادرات گاز روسیه

آمریکا در راستای بسته تحریم‌های خود علیه مسکو به تلافی آغاز جنگ در اوکراین تحریم‌های جدیدی را در نوامبر علیه پروژه آرکتیک ال‌ان‌جی۲ وضع کرد.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ آمریکا در راستای بسته تحریم‌های خود علیه مسکو به تلافی آغاز جنگ در اوکراین تحریم‌های جدیدی را در نوامبر علیه پروژه آرکتیک ال‌ان‌جی۲ وضع کرد.

شرکت نواتک که دومین تولیدکننده بزرگ گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) روسیه است و ۶۰ درصد سهم این پروژه را در اختیار دارد، به دلیل تحریم‌ها، وضعیت فورس ماژور اعلام کرده است.

نشریه کومرسانت گزارش کرد شرکت دولتی CNOOC چین و شرکت ملی نفت چین (CNPC)، برای مشارکت در این پروژه، وضعیت فورس ماژور اعلام کرده‌اند.

یک مقام آگاه چینی گفت: این دو شرکت چینی از آمریکا برای معافیت از تحریم‌ها علیه این پروژه روسی، درخواست کرده‌اند اما دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا که زیر نظر وزارت خزانه داری عمل می‌کند، هنوز پاسخی نداده است.

مائو نینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین روز سه‌شنبه گفت: همکاری‌های اقتصادی بین چین و روسیه در جهت منافع هر دو کشور است و نباید مورد مداخله یا محدودیت هیچ شخص ثالثی قرار گیرد. وی افزود: چین همواره با تحریم‌های یک‌جانبه و حوزه قضائی گسترده بدون اساس قانون بین الملل، مخالفت کرده است.

پروژه آرکتیک ال‌ان‌جی۲ به دلیل تحریم‌های سخت گیرانه‌تر آمریکا، با احتمال تأخیر در آغاز تولید روبروست.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/m5nv
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان