چهارشنبه 3 مرداد 1403

روند افزایشی بازار طلا

روند افزایشی بازار طلا، تقاضا را برای طلای بورسی نیز تقویت کرد.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ قیمت طلا و سکه در حالی روز سه‌شنبه روند افزایشی داشت که طلای جهانی در نخستین روز بازگشایی بازارها در سال جدید میلادی صعودی شد. ر اگرچه به نظر می‌رسد چالش روزهای گذشته بازار طلا در خصوص سامانه تجارت و مودیان مالیاتی در این افزایش تقاضا بی‌تاثیر نبوده است.

بازار طلا روز سه‌شنبه با گپ مثبت بازگشایی شد. قیمت طلا و سکه با رشد انس جهانی طلا همراه شد و همین موضوع قیمت سکه امامی را در ابتدای شروع به کار بازارها در کانال ۳۰ میلیونی نشاند. روند قیمت طلا و سکه بعد از ظهر تعدیل شد.

Screenshot 2024-01-02 at 6.13.25 PM

در دو هفته اخیر موضوع اجرایی شدن سامانه مودیان مالیاتی و سامانه تجارت، منجر به اعتراض صنف طلا در شهرهای مختلف شد. مساله‌ای که با شایعاتی از فضای مجازی مبنی بر مالیات ۲۵ درصدی از فروش طلا شروع شد اما در ادامه تکذیب شد. این در حالی است که صنف طلا معتقد بود این شایعات از سمت این صنف نبوده است. زیرا آنها نمی‌خواهند مردم را از خرید و فروش طلا منصرف و نگران کنند و کار کاسبی خود را کساد کنند.

پیش از این نیز اشاره شده بود که بازار شایعات به دلیل حذف معاملات فیزیکی طلا و رشد مبادلات طلای بورسی که معافیت مالیاتی دارند، داغ شده بود. با وجود اینکه رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تاکید می‌کند که مساله صنف طلا مالیات نیست بلکه تداخل بین سامانه‌هاست، اما با سبزشدن تابلو معاملات طلای بورسی در روز سه‌شنبه به نظر می‌رسد این صنف برای گیر نیفتادن در دام مالیات به سمت معاملات بورسی روی آورده‌اند؛ به‌گونه‌ای که صندوق‌های طلای بورس طی دو روز گذشته به طور یکپارچه صعودی بوده‌اند.

صعود نیم‌سکه و سکه گرمی به کانال بالاتر

روز سه‌شنبه ۱۲ دی ۱۴۰۲ سکه امامی با رشد ۲۰۹ هزار تومانی به قیمت  ۲۹ میلیون و ۹۱۵ هزار تومان رسید. سکه‌ بهار با رشد ۴۰۰ هزار تومانی  روی رقم ۲۶ میلیون و ۶۹۰ هزار تومانی ایستاد.

در چهارمین روز هفته قیمت نیم‌سکه ۳۵۰ هزار تومان رشد داشت و یک پله صعود کرد. این قطعه با قیمت ۱۶ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه رشد ۲۵۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۰ میلیون و ۸۴۵ هزار تومانی معامله شد و سکه گرمی با افزایش ۴۵ هزار تومانی یک پله صعود کرد و با قیمت ۶ میلیونی معامله شد.

مثقال طلا ۱۱ میلیونی شد

در چهارمین روز هفته قیمت طلا افزایشی شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۷۵ هزار تومانی به کانال ۱۱ میلیونی صعود کرد و با رقم ۱۱ میلیون ۹ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار افزایش ۱۷ هزار تومانی داشت و با رقم دو میلیون و ۵۴۲ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۴۸۸ هزار تومان رسید.

روز سه‌شنبه حباب سکه امامی در تمام قطعات افزایش داشت. حباب سکه‌‌ امامی ۱۵۳ هزار تومان، سکه بهار ۳۴۹ هزار تومان، نیم‌سکه ۳۲۷ هزار تومان، ربع‌ سکه ۲۳۹ هزار تومان و سکه گرمی ۴۰ هزار تومان افزایش داشت.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/5vg8
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان