سه‌شنبه 2 مرداد 1403

طلای سیاه به 80 دلار رسید

قیمت طلای سیاه بین‌المللی در سال ۲۰۲۴، به دیل رشد جهانی ضعیفی که تقاضا را محدود نگه می‌دارد، احتمالا نزدیک ۸۰ دلار در هر بشکه خواهد ماند.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ تحلیلگران این مسئله را مطرح کردند که آیا تولیدکنندگان گروه اوپک پلاس قادر به استمرار محدودیت عرضه برای حمایت از بازار هستند یا خیر.

میانگین هر بشکه شاخص جهانی نفت برنت در سال میلادی جاری تاکنون، حدود ۸۲ دلار و ۱۷ سنت بوده است و تحت تاثیر افزایش ارزش دلار آمریکا در فضای نرخ بهره بالا و کاهش تقاضا از سوی چین، در آستانه کاهش بیش از ۹ درصدی سالانه قرار دارد.

در نظرسنجی رویترز از ۳۴ اقتصاددان و تحلیلگر پیش‌بینی شد که میانگین قیمت نفت برنت در سال ۲۰۲۴، به ۸۲ دلار و ۵۶ می‌رسد که کمتر از ۸۴ دلار و ۴۳ سنت پیش بینی شده در نوامبر است. فقط یک تحلیلگر پیش‌بینی کرد که قیمت‌ها در سال آینده به طور متوسط بالاتر از ۹۰ دلار خواهد بود.

میانگین قیمت نفت آمریکا در سال میلادی آینده، به ۷۸ دلار و ۸۴ سنت می‌رسد که با قیمت ۸۰ دلار و ۵۰ سنت در ماه گذشته قابل مقایسه است.توماس ویبیرک، تحلیلگر شرکت «نورد لند بی کی» می‌گوید: از سمت تقاضا، در ماه‌های آینده انتظار انگیزه زیادی نداریم. هنوز یک علامت سوال در خصوص عرضه وجود دارد. تردیدهای زیادی در خصوص این که آیا گروه اوپک پلاس قادر به کاهش عرضه طبق توافق اخیر است، وجود دارد.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/9uoa
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان