دوشنبه 1 مرداد 1403

عدم استقبال مردم از سامانه یکپارچه خودرو

رییس سازمان توسعه تجارت از بدون مشتری ماندن بخشی از خودروها در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ برخی از محصولات شرکت های خودروساز چینی در سامانه یکپارچه فروش بدون مشتری مانده است.

براساس اعلام رییس سازمان توسعه تجارت متقاضیان خودروهای وارداتی در چند دوری که محصولات مختلف از برندهای جهانی پشت ویتربن این سامانه قرار گرفته، روی خوشی به محصولات برخی برندهای چینی نشان نداده و از انتخاب آنها خودداری کرده اند.

آن طور که مهدی ضیغمی گفت متقاضیان خودروهای وارداتی به دنبال خرید خودرو از برندهای اروپایی، ژاپنی و کره ای هستند بنابراین انتخاب خودروهای چینی جایی در برنامه آنها ندارد.

اما سیاست گذار خودرویی نیز بیکار ننشسته. تصمیم گرفته درهای سامانه یکپارچه فروش خودرو را به روی متقاضیان جدید باز کند. بلکه آنها روی خوشی به خودروهای چینی مانده در کف سامانه یکپارچه فروش خودرو نشان دهند.

چانگان در دسترس متقاضیان

رییس سازمان توسعه تجارت از بازگشایی سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی در هفته آینده خبر داد و اعلام کرد خودروهای وارداتی که در سامانه یکپارچه بدون مشتری مانده در دسترس متقاضیان جدید قرار خواهد گرفت.

به نظر می رسد محصولات برند چانگان در در دسترس متقاضیان جدید قرار گیرد. برند زوتی هم که با خودروی DL 5 در سامانه حضور دارد می تواند کاندیدای دیگری باشد که متقاضیان جدید می توانند خریداری کنند.

محصولات برند چانگان و زوتی توسط خودروسازی سایپا و زیر مجموعه اش پارس خودرو به سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی آورده شد.

چانگان CS 35 پلاس که در دوران پیش از تحریم، مدل قدیمی اش در خطوط تولید سایپا مونتاژ می شد. برای مشتریان بازار ایران غریبه نیست اما چانگان CS 55 پلاس مهمان جدید بازار خودروی کشور محسوب می شود.

زوتی DL 5 نیز یک کراس اوور جمع و جور شهری است که مدال ارزان ترین خودروی وارداتی سامانه یکپارچه خودرو را به سینه دارد.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/9shb
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان