دوشنبه 1 مرداد 1403

قطع برق روستاهای محاصره در برف حل شد

بارش شدید برف طی روزهای اخیر باعث شد تا بعضی روستاهای کشور با اختلال قطعی برق روبرو شوند که سخنگوی صنعت برق از پایان عملیات برق دار کردن روستاها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: از تعداد ۹۷ روستای محاصره شده در برف فقط ۲۲ روستا باقی مانده که پس از اتمام عملیات گروه‌های امدادی راهداری و باز شدن راه عبور؛ توسط همکاران صنعت برق مشکل آنها رفع خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق افزود: بارش برف سنگین در مناطق غرب و شمال غرب کشور موجب برخی اختلالات محدود در چند انشعاب روستایی بوده است که با بازگشایی راه‌ها تا چند ساعات آتی، این اختلالات با تلاش بی‌وقفه گروه‌های عملیاتی صنعت برق به طور کامل برطرف خواهد شد.

رجبی مشهدی با تاکید بر اینکه اردبیل، آذربایجان غربی و شرقی و کردستان از جمله استان‌هایی هستند که با برخی از این اختلالات ناشی از بارش برف سنگین در انشعاب‌های روستایی مواجه شده‌اند، گفت: از تعداد ۴۱ روستا در استان آذربایجان غربی که در برف محاصره شده ۱۰ روستا و در استان کردستان از ۳۶ روستای محاصره شده ۱۲ روستا باقی مانده است، همچنین ۱۵ روستای آذربایجان شرقی هم به کلی رفع محدودیت شده است.

سخنگوی صنعت برق در پایان گفت: شبکه برق کشور پایدار است و مشکلی در تأمین برق هموطنان وجود ندارد.

وی از کلیه مشترکان برق درخواست کرد با توجه به شرایط جوی و کاهش دما در اکثر نقاط کشور در مصرف انرژی برق و گاز صرفه‌جویی کنند.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/iqqw
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان