دوشنبه 31 اردیبهشت 1403

مانع جدید آمریکا برای جلوگیری از ورود کالاهای چینی

منابع آگاه می‌گویند اعمال دور جدید تعرفه گمرکی بر واردات تعداد بیشتری از کالاهای چینی به آمریکا از روز سه شنبه کلید خواهد خورد.

به گزارش اکوبان نیوز،منابع آگاه می‌گویند اعمال دور جدید تعرفه گمرکی بر واردات تعداد بیشتری از کالاهای چینی به آمریکا از روز سه شنبه کلید خواهد خورد.

۳ منبع آگاه اعلام کرده اند که قرار است در این اقدام واردات برخی کالاهای استراتژیک از چین به آمریکا، از جمله خودروهای برقی ،مشمول اعمال یا افزایش تعرفه گمرکی شوند.

یک منبع آگاه گفته که بر اساس تصمیم دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، تعرفه‌هایی که در دوران دونالد ترامپ، دولت قبلی این کشور، بر واردات بسیاری از کالاها از چین اعمال شده بود، پا برجا خواهند ماند و برخی‌کالاهای دیگر از جمله پنل‌های خورشیدی، و تجهیزات الکترونیکی در کنار خودروهای برقی به فهرست کالاهای مشمول تعرفه‌های گمرکی در آمریکا اضافه خواهد شد.

منابع آگاه می‌گویند برخی کالاهای پزشکی چینی از جمله سرنگ و تجهیزات مراقبت شخصی نیز مشمول افزایش تعرفه گمرکی ورود به آمریکا خواهد شد.

دولت بایدن این اعمال تعرفه‌ها را به بهانه‌های امنیت ملی و استراتژیک در دستور کار قرار داده است.

برخی نمایندگان کنگره آمریکا مدت هاست که پیگیر افزایش تعرفه وارداتی خودروهای برقی چینی به این کشور هستند. گزارشات نشان می‌دهد تعرفه گمرکی ورود خودروهای برقی چینی به آمریکا بر اساس طرح جدید دولت بایدن ۴ برابر خواهد شد.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/htfg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان