دوشنبه 1 مرداد 1403

مبارزه با گران فروشی با حضور 30 بازرس در استان البرز

امروز در استان البرز بیش از 30 بازرس برای مبارزه با گرانی از واحدهای صنفی مختلف بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ محمد انصاری روز چهارشنبه ۱۱ بهمن گفت: تعداد بازرسی‌های انجام شده در این مدت و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، افزایش ۲۹ درصدی داشته است.

وی افزود: تعداد پرونده‌های متشکله در این بازه زمانی شش هزار و ۶۷۱ فقره است که ارزش ریالی پرونده‌های ارسالی به تعزیرات حکومتی با رشد ۳۷ درصدی نسبت به سال گذشته عدد ۳۰۴ میلیارد تومان را نشان می دهد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان البرز تصریح کرد: در بخش کالایی بیشترین میزان شکایات مربوط به گران فروشی، عدم درج قیمت، عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، عدم اجرای تکالیف واحدهای صنفی، عدم صدور صورت حساب و تقلب بوده است.

انصاری گفت: در ۱۰ ماه امسال، ۳۳۶ پرونده قاچاق تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش ۵۰ درصد رشد داشته است و ارزش ریالی این پرونده ها بالغ بر ۲۷۵ میلیارد تومان می‌رسد.

وی ادامه داد: بر اساس ماده ۳۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و بازرسان مستقر در اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان ها در حدود وظایف محوله قانونی، کاشف در امر قاچاق محسوب می‌شوند.

دبیر کارگروه تنظیم بازار استان البرز با اشاره به مصوبات کارگروه تنظیم بازار استان در راستای تامین مناسب مایحتاج ضروری مردم مصادف با حلول ماه مبارک رمضان و ایام پایانی گفت: با توجه به دستور ویژه استاندار البرز ۱۴ نمایشگاه عرضه مستقیم در استان از ۱۱ بهمن ماه لغایت ۲۹ اسفند ماه دایر خواهد شد و در ۱۲۰۰ غرفه پیش بینی شده همه اقلام با قیمت مصوب و با نظارت ویژه عرضه خواهد شد.

انصاری در پایان با تاکید بر استمرار برنامه‌های نظارت بر بازار در قالب قرارگاه نظارتی استان تصریح کرد: شهروندان البرزی می توانند همه شکایات صنفی خود را اعم از گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور صورتحساب، امتناع از عرضه، اجبار در فروش، احتکار و سایر تخلفات مرتبط را از طریق تلفن گویای ۱۲۴ به این اداره ارائه کنند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/q3v2
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان