سه‌شنبه 2 مرداد 1403
معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:

موانع فروش نفت ربطی به پروازهای بین المللی ندارد

بزرگ‌ترین مؤلفه‌های صنعت هوایی ایمنی و امنیت است و این دو مؤلفه به وضوح مشخص است؛ در تمام حوزه‌های صنعت هوایی بدون کوچک‌ترین وابستگی در حال فعالیت هستیم.

به گزارش  پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ رضا نخجوانی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران امروز (۱۷ بهمن‌ماه) در آئین افتتاح و بهره‌برداری از ۸ پروژه در فرودگاه بین‌المللی مهرآباد به ارزش بیش‌از ۱۵۰۰ میلیارد ریال، گفت: سالیان متولی افراد بسیاری در صنعت هوایی برای به ثمر نشاندن پروژه‌ای این حوزه حمل و نقل هوایی تلاش کردند تا امروز تلاش‌هایشان نتیجه داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه تاکید کرد: امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی پروژه‌های مربوط به فرودگاه بین‌المللی مهرآباد به افتتاح خواهد رسید که سه پروژه از بین باقی روزه‌ها شاخص‌تر است؛ یک فقره پروژه مربوط به بخش فرودگاهی کشور است و که شامل نرم‌افزار آموزشی کنترلرهای مراقبت پرواز است که البته اولین سامانه نیست اما این سامانه آخرین ورژن موجود است و دو سامانه دیگر مربوط به دو سامانه فضایی کشور است.

موانع فروش نفت خللی در صنعت هوایی ایجاد نکرد

محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشور در ادامه این نشست با تاکید بر اینکه در خصوص فروش نفت موانعی وجود دارد، گفت: امروز به دلیل وجود شرایط سخت تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان در حوزه ارز، فروش نفت و تمام منابع مالی دارای موانعی هستیم و این موارد جزو تأثیر گذار ترین آثار در صنعت هوایی هستند؛ اما بدون کوچک‌ترین خللی رو به جلو قدم برمی‌داریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه تاکید کرد: در شهریور و مهر سال (۱۴۰۰) تمام دنیا اذعان داشتند که بخش هوایی ایران با مشکلاتی رو به رو خواهد شد اما هم‌اکنون در اوج عزت و اقتدار با گلم‌های بلند در حال حرکت هستند.

وی ادامه داد: بزرگ‌ترین مؤلفه‌های صنعت هوایی ایمنی و امنیت است و این دو مؤلفه به وضوح مشخص است؛ در تمام حوزه‌های صنعت هوایی بدون کوچک‌ترین وابستگی در حال فعالیت هستیم.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/q8zr
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان