سه‌شنبه 2 مرداد 1403

کاهش قیمت نفت متوقف شد

قیمت نفت پس از کاهش شدیدی که روز گذشته متحمل شد، در معاملات روز پنج شنبه بازار آسیا تقریبا ثابت بود.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛  بهای معاملات نفت برنت با ۱۰ سنت معادل ۰.۱ درصد افزایش، به ۷۹ دلار و ۷۵ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۵ سنت کاهش، به ۷۴ دلار و ۶ سنت در هر بشکه رسید.

هر دو شاخص روز چهارشنبه که نگرانی‌ها نسبت به اختلال کشتیرانی در مسیر دریای سرخ فروکش کرد و شرکت‌های بزرگ کشتیرانی، عبور کشتی‌هایشان از این منطقه را ازسرگرفتند، حدود ۲ درصد سقوط کردند.

هیرویوکی کیروکاوا، رئیس شرکت «ان اس تردینگ» که زیرمجموعه «نیسان سکیوریتیز» است، در این باره گفت: نگرانی‌ها نسبت به کشتیرانی در دریای سرخ، کمتر شده اما نگرانی‌ها نسبت به تنش‌های بیشتر در خاورمیانه، فروش را دشوارتر می کند. بازار احتمالا در روزهای نخست سال نوی میلادی، تحت تاثیر انتظار برای بهبود تقاضا برای سوخت، صعود جدید را امتحان می کند.

شرکت کشتیرانی دانمارکی مرسک که در واکنش به حمله به کشتی‌ها در دریای سرخ، استفاده از این مسیر را موقتا متوقف کرده بود، اعلام کرد سفر چندین کشتی کانتینری از مسیر کانال سوئز و دریای سرخ را در هفته‌های آینده، برنامه ریزی کرده است.

اما چشم انداز جنگ طولانی در غزه و احتمال گسترش درگیری‌ها و حمله به کشتی‌ها در دریای سرخ، همچنان از قیمت نفت حمایت می کند.

آمار رسمی ذخایر نفت و سوخت آمریکا به دلیل تعطیلات کریسمس، با یک روز تاخیر، در روز پنج شنبه منتشر خواهد شد. آمار موسسه امریکن پترولیوم که روز چهارشنبه منتشر شد، نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۲۲ دسامبر، ۱.۸۴ میلیون بشکه رشد کرده است، در حالی که هفت تحلیلگر در نظرسنجی رویترز، کاهش این ذخایر به میزان ۲.۷ میلیون بشکه را پیش‌بینی کرده بودند.

بر اساس گزارش رویترز، در همین بین، وزارت انرژی قزاقستان اعلام کرد بارگیری نفت در بندر نوروسیسک روسیه در دریای سیاه به دلیل توفان، متوقف شده است. با این حال پایانه کنسرسیوم خط لوله کاسپین که نزدیک این بندر است، باز است.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/m1at
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان