چهارشنبه 3 مرداد 1403

کاهش قیمت هر بشکه نفت برنت

قیمت نفت تغییر چندانی در روز سه‌شنبه نداشته است. سرمایه‌گذاران متوجه تنش‌های ژئوپولیتیکی در خاورمیانه هستند و انتظار دارند فدرال رزرو روند کاهش نرخ بهره را به زودی آغاز کند که باعث رشد اقتصاد و افزایش تقاضا برای سوخت خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛  قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۷۹ دلار و ۹ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۹ سنت معادل ۰.۱۲ درصد افزایش ۷۳ دلار و ۶۵ سنت معامله می‌شود.

هر دوی این شاخص‌های نفتی حدود ۳ درصد در هفته گذشته به دنبال حمله یمن به کشتی‌ها و مختل شدن تجارت و کشتیرانی در دریای سرخ افزایش قیمت داشتند.

شرکت کشتیرانی مارسک دانمارک در روز یکشنبه اعلام کرد به دنبال آغاز عملیات نظامی به رهبری آمریکا جهت حفظ امنیت منطقه، آماده از سرگیری کشتیرانی در دریای سرخ و خلیج عدن می‌شود. شرکت‌های کشتیرانی حرکت کشتی‌های خود در دریای سرخ و کانال سوئز را متوقف کرده‌اند. ۱۲ درصد از تجارت جهان از این کانال صورت می‌گیرد.
از طرف دیگر ایران ادعای آمریکا مبنی بر حمله پهپادی به یک نفتکش در اقیانوس هند را رد کرده است.
امید به کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در سال آینده میلادی هم از قیمت نفت حمایت کرده است. گزارش کاهش تورم در آمریکا که در روز جمعه منتشر شد، امید به آسان‌تر شدن سیاست‌های پولی بانک مرکزی این کشور را بالا برده است.
کاهش نرخ بهره هزینه‌های وام‌گیری مصرف کنندگان را پایین آورده و باعث رشد اقتصاد و افزایش تقاضا برای نفت می‌شود.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/3o66
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان