چهارشنبه 3 مرداد 1403

4500 دستگاه ماشین‌آلات تا پایان سال تولید می‌شود 

مدیرکل دفتر صنایع ماشین آلات معدنی و راه سازی وزارت صمت معتقد است، از ابتدای سال تاکنون ۳ هزار و ۱۰۰ ماشین آلات معدنی و راهسازی تولید شده که این میزان تا پایان سال به ۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز، ابوذر جمشیدوند در یک گفت‌وگوی تلویزیونی اظهار کرد: سیاست وزارت صمت، تأمین ماشین آلات راهسازی و معدنی است بنابراین با توجه به سیاست‌های کلی نظام، قوانین مصوب مجلس و دستور صریح وزیر، نگاه بر این است که از ظرفیت و توانمندی تولیدات داخل استفاده شود تا بتوانیم با توجه به سرمایه گذاری انجام شده، نیاز کشور را از طریق تولید کنندگان داخلی تأمین کنیم.

جمشیدوند اضافه کرد: در سال ۱۴۰۱ رشد خوبی در تولید ماشین آلات معدنی و راه سازی در مقایسه با سال ۱۴۰۰ داشته‌ایم؛ در سال ۱۴۰۱ بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ دستگاه از انواع ماشین آلات تولید شده، اما در سال ۱۴۰۰، تعداد تولید یک هزار و ۷۰۰ دستگاه بوده است.

وی ادامه داد: امسال برنامه‌ریزی خوبی در حوزه رشد تولید صورت گرفته است و پیش بینی کرده‌ایم بتوانیم ۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه ماشین آلات راهسازی و معدنی تولید کنیم و به دنبال این هستیم بتوانیم نیاز داخل را از تولیدکنندگان داخل تأمین کنیم و این مسیر را جدی پیگیری خواهیم کرد.

جمشیدوند با اشاره به رشد ۳۴ درصدی در تولید ماشین آلات معدنی و راهسازی در چند ماه اخیر، گفت: البته ظرفیت و توانمندی در سطح کشور بیش از این عدد است و در صورت تأمین منابع و تسهیلات، تعداد بیشتری از ماشین آلات را تولید خواهیم کرد.

به گفته مدیر کل دفتر صنایع ماشین آلات معدنی و راه سازی وزارت صمت، اگر در تولید کمبودی وجود داشته باشد و امکان ساخت داخل هم وجود نداشته باشد، واردات ماشین آلات را خواهیم داشت که تاکنون در این حوزه نیز اتفاقات خوبی افتاده است.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/pewh
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان