سه‌شنبه 2 مرداد 1403

57 هزار واحد مسکونی بازسازی شد

معاون وزیر راه و شهرسازی از 57 هزار واحد مسکونی بازسازی شده خبر داد و گفت: میزان واحد‌های در حال نوسازی مرتب در حال افزایش است.
به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: روند نوسازی بافت‌های فرسوده در کشور در حال افزایش وتاکنون 57 هزار واحد مسکونی بازسازی شده است. تعداد پروانه‌های ساختمانی هم در این زمینه به ۲۱۶ هزار واحد رسیده است.

محمد آیینی، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران افزود: اجرای طرح نوسازی بافت‌های فرسوده در کشور بسیار مهم است و  نقش موثری در بهبود وضعیت تولید مسکن در کشور دارد.

همین امر خود می‌تواند بازار مسکن را به رونق هدایت کند. با اجرای طرح نوسازی بافت‌های فرسوده از ابتدای دولت تا به امروز  ۵۷ هزار و ۱۷۰ واحد دیگر در بافت‌های فرسوده به بهره برداری رسیده است.

به گفته وی  با افتتاح‌ واحد‌های نوسازی شده در هفته گذشته در شهر‌های جنوبی کشور  میزان واحد‌های نوسازی در این بافت‌ها به ۵۷ هزار و ۸۶۱ واحد رسید.

تعداد پروانه‌های ساختمانی در بافت‌های فرسوده به ۲۱۶ هزار واحد مسکونی رسید

آیینی بیان کرد: طی دولت سیزدهم تاکنون بیش از ۲۱۶ هزار واحد مسکونی در دست نوسازی قرار گرفت که از این میزان ۵۷ هزار و ۸۶۱ واحد نوسازی و تحویل شد و مابقی نیز در دست انجام است.

مدیرعامل شرکت باز آفرینی شهری کشور یادآور شد:  با اجرای بسته‌های تشویقی شاهد رشد جدی در نوسازی بافت‌های فرسوده  هستیم.
از ابتدای شروع نهضت ملی مسکن در کشور تا روز ۱۰ بهمن ماه  ۲۱۶ هزار و ۱۱۲ واحد پروانه ساختمانی در بافت‌های فرسوده توسط شهرداری‌ها صادر شده است.
از این میان قریب به ۶۰ هزار واحد به بهره برداری رسیده است.
لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/7stj
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان