سه‌شنبه 2 مرداد 1403

آغاز آبرسانی به 10 روستا در کشور

معاون مالی، حقوقی و مجلس وزیر نیرو از آغاز آبرسانی 10 روستا در کشور خبر داد و گفت: تاکنون ۳ هزار و ۵۰۰روستا با کمک خیران و قرارگاه امام حسن و وزارت نیرو با یک مدیریت واحد آبرسانی شده است.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز،“احمد حیدری” در مراسم تودیع و معارفه فرمانده مرکز بسیج وزارت نیرو که با حضور سردار فضل‌الله کفیل، رئیس سازمان بسیج ادارات کشور و مجتبی اصغری، رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن برگزارشد، ضمن گرامیداشت شهدای انقلاب اسلامی، امنیت و مقاومت  و سردار حاج قاسم سلیمانی و امام راحل گفت: شبکه بسیج وزارت نیرو از انسان‌های مؤمن و ولائی تشکیل شده است. بسیج ما به برکت عنایت امام خمینی(ره) و درایت‌های مقام معظم رهبری امروز در سراسر دنیا پا برجا است و برگرفته از الگوی شاخصی است که حضرت‌امیرالمؤمنین (ع) به عنوان الگوی تمامی بسیجیان هستند.

وی بسیج را به عنوان شاکله دولت اسلامی معرفی و تصریح کرد: ولایتمداری، تعهد، تخصص،زمانشناسی و بصرت،از خودگذشتگی، ایثار، آگاه بودن به مسائل روز و دشمن‌شناسی. نفوذ ناپذیری در مقابل استکبار و نرم خویی و خدمت‌گزاری در مقابل مردم از خصوصیت بسیجی است.

وی با بیان اینکه کار خدمات‌رسانی فنی و مهندسی به مردم در صنعت آب و برق به عنوان یکی از کار‌های بزرگ وزرات نیرو است، ادامه داد: لازمه اشتغال، رشدتولید، جلوگیری از خام فروشی و استفاده از ظرفیت‌های کشور نیاز به دو عنصر آب و برق دارد و بدون این دو عنصر هیچ صنعتی شکل نمی‌گیرد و اقتصاد رونق پیدا نمی‌کند.

وی افزود: فعالیت ۱۸۰هزار نیرو و حضور پررنگ بسیجیان که طی دو سال اخیر  با روحیه بسیجی و جهادی روی کار آمدند باعث شد مشکلات صنعت آب و برق حل و رضایتمندی در مردم ایجاد شود. این درحالی بود که در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰با خاموشی‌ها مشکلاتی در آسایش مردم و صنعت و اشتغال ایجاد شده بود.

وی با اشاره به طرح جهاد آبرسانی به عنوان بزرگترین پروژه کشور، ادامه داد: کل بسیج وزرات نیرو پشتیبان این اقدام بوده است و در این طرح جهادی برای۱۰ هزار روستا و محرومان آبرسانی تعریف شده است که تاکنون ۳ هزار و ۵۰۰روستا با کمک خیران و قرارگاه امام حسن و وزارت نیرو با یک مدیریت واحد آبرسانی شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قرار گرفتن در آستانه انتخابات، از تشکیل کمیته «راهبرد‌های مشارکت حداکثری در انتخابات» در این مجموعه خبر داد و یادآورشد: مشارکت حداکثری و انتخاب آگاهانه باید سرلوحه مسئولان و بسیجیان وزارت نیرو قرار گیرد.

سردار فضل‌الله کفیل، رئیس سازمان بسیج ادارات کشور در این مراسم با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) بسیج را برای مقاوم‌سازی کشور در مقابل خطرات و تهدیدات تشکیل دادند، اظهار کرد: بر این اساس بسیج منشأء مقاوم‌سازی و اعتلای کشور است.

وی با بیان اینکه یکی از مراکز فاخر ما مرکز بسیج وزارت نیرو است، یادآور شد: آحاد اعضای این وزارتخانه که برای اعتلای نظام و سربلندی و رضایت مردم تلاش می‌کنند، مخاطب بسیج هستند که باید در سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی ها این مخاطبان را به عنوان بسیجی تلقی کنیم.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/4edb
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان