چهارشنبه 3 مرداد 1403

آغاز عرضه اوراق گواهی سپرده با نرخ سود ۳۰ درصدی

از امروز عرضه گواهی سپرده خاص با نرخ سود علی‌الحساب بانکی ۳۰ درصد سالانه در شعب بانکی آغاز شده است. بانک‌ها مجازند به مدت 7 روز کاری این اوراق را عرضه کنند.
به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ بانک مرکزی دو روز قبل دستورالعمل انتشار گواهی سپرده خاص با نرخ سود علی الحساب بانکی 30 درصد سالانه (پرداخت سود ماهانه) را با هدف تامین سرمایه در گردش واحد‌های تولید به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

بانک‌ها مجازند از امروز چهارشنبه 11 بهمن‌ماه 1402 به مدت 7 روز کاری اقدام به عرضه این اوراق نمایند.

جزئیات عرضه اوراق گواهی سپرده در بانک‌ها

بر اساس دستورالعمل انتشار گواهی سپرده خاص که به شبکه بانکی ابلاغ شده است بانک‌ها می توانند برای تامین سرمایه در گردش طرح‌های با بازدهی بالا اقدام به انتشار این اوراق نموده و در پایان دوره مشارکت، سود قطعی نیز علاوه بر سود علی‌الحساب 30 درصدی به خریداران این گواهی سپرده در شعب بانک‌ها پرداخت می‌شود.

ویژگی بارز این گواهی سپرده آن است که امکان بازخرید قبل از سررسید در شعب بانک‌ها امکان‌پذیر است .با اجرای این طرح، مشارکت مردمی در تامین مالی طرح‌های تولیدی کشور فراهم می‌شود.

دارندگان این گواهی می‌توانند از آن به عنوان وثیقه جهت دریافت تسهیلات بانکی استفاده کنند.

بانک مرکزی با هدف تامین مالی سرمایه در گردش طرح‌های اقتصادی با بازدهی مناسب مبلغ 200 هزار میلیارد تومان سهمیه به کلیه بانک‌های کشور جهت انتشار گواهی سپرده خاص صادر نمود.

همچنین در راستای تامین مالی پروژه‌های پیشران و مولد با بازدهی بالا نیز مبلغ 80 هزار میلیارد تومان مجوز صدور این گواهی به بانک‌های منتخب داده شد.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/88ba
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان