شنبه 30 تیر 1403

اجلاس مشترک همکاری‌های ایران و تاجیکستان برگزار می‌شود

شانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی، تجاری و علمی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان و نیز نمایشگاه ایران ساخت در هفته جاری برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز به نقل از وزارت نیرو؛ شانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی، تجاری، فنی و صنعتی ایران و تاجیکستان به ریاست “علی‌اکبر محرابیان” وزیر نیرو از پنجم تا هشتم ما‌ه‌ جاری در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار می‌شود.

در همین راستا نخستین نمایشگاه تخصصی «ایران ساخت» در حاشیه این اجلاس دایر خواهد شد؛ نمایشگاه تخصصی «ایران ساخت» با هدف معرفی توانمندی‎های جمهوری اسلامی ایران در صنایع پایه با حضور 30 شرکت‌برتر ایرانی طی روزهای 5 تا 8 دی ماه سال‌جاری در شهر دوشنبه تاجیکستان برپا می‌شود.

این رویداد بزرگ، فرصت مناسبی برای تبادل اطلاعات، برقراری ارتباطات تجاری جدید، افزایش توانمندی کسب و کار و آشنایی با آخرین دستاوردهای شرکت‌های ایرانی خواهد بود و به عنوان پلی برای توسعه صادرات و تبادل تجارب با کشور مذکور است.

بر اساس این گزارش خدمات فنی مهندسی، انرژی (آب، برق، نفت و گاز)؛ آهن و فولاد، معدن و صنایع معدنی (شناسایی، اکتشاف، استخراج)؛ ساختمان و مهندسی عمران، صنعت، ماشین آلات صنعتی و خطوط تولید؛ تجهیزات پزشکی، گردشگری سلامت، مواد و محصولات دارویی و سلولزی، کشاورزی، دامپروری و خدمات وابسته و همچنین بازرگانی و حمل و نقل از جمله گروه‌های کالایی حاضر در اولین نمایشگاه تخصصی ایران ساخت در شهر دوشنبه خواهند بود.

این گزارش حاکی است در این دوره از نمایشگاه شرکت‌های ایرانی آخرین دستاوردهای خود را در زمینه‌های مرتبط با آب، برق، انرژی و خدمات فنی-مهندسی به نمایش می‌گذارند.

همچنین با توجه به هماهنگی به‌عمل آمده، بازدیدکنندگان طرف تاجیکی به صورت تخصصی به منظور بازدید از نمایشگاه دعوت شده‌اند تا از این محل شاهد امضای تفاهم‌نامه‌ و عقد قرارداد‌های همکاری در حوزه‌های مرتبط باشیم.

نمایشگاه ایران ساخت همه روزه طی روزهای پنجم تا هشتم دی، از ساعت ۹ تا ۱۶ در محل مرکز نمایشگاهی شهر دوشنبه تاجیکستان دایر خواهد بود

هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه اخذ پروژه صادرات در حوزه‌های دانش و خدمات فنی-مهندسی و حوزه‌های مرتبط با صنعت آب، برق و انرژی است.

​تلاش شده است در حوزه بازدیدکنندگان، تبلیغات تخصصی صورت گیرد به طوری‌که متخصصان به صورت ویژه در نمایشگاه حاضر شده و از فعالیت‌ها و محصولات ارائه شده بازدید داشته باشند.

بنا بر این گزارش با وجود ظرفیت، توان و دانش متخصصان ایرانی در حوزه‌های مرتبط با خدمات فنی-مهندسی آب وبرق، فعالان این عرصه متناسب با توانمندی و ظرفیت‌های موجود حضور پر رنگی در بازارهای بین‌المللی ندارند، بر این اساس برگزاری نمایشگاه‌های این چنینی بر توسعه روابط و نیز معرفی ظرفیت‌ها کمک شایانی خواهد کرد.

لازم به توضیح است اولین نمایشگاه تخصصی معرفی ظرفیت‌های فنی – مهندسی جمهوری اسلامی ایران در زمینه آب، برق و انرژی(ایران ساخت) همزمان با شانزدهمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی، تجاری، علمی ایران و  تاجیکستان از پنجم تا هشتم دی در شهر دوشنبه تاجیکستان برگزار می‌شود.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/s1fm
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان