سه‌شنبه 2 مرداد 1403
گزارشی از بازار پر افت و خیز سکه و طلا

احتمال گرانی بازار سکه تمامی ندارد

کارشناسان معتقدند که قیمت ها به مسیر صعودی خود ادامه خواهد داد. سکه در حال حاضر مرز ۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد که در معاملات نقدی دیروز نتوانست بالای آن تثبیت دهد.
به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ تحلیلگران فنی بر این باورند که افزایش قیمت ها در بازار سکه به سه دلیل عمده رخ داده است.

نخست اینکه قیمت طلای جهانی دیروز رشد کرد و تا مرز ۲۰۳۷ دلار بالا رفت. به عقیده تحلیل‌گران فنی، دلیل دوم آن است که بازار ارز تهران شاهد بازگشت هیجانات ارزی بود به نحوی که ادعای برخی معامله‌گران  از ورود دلار به کانال ۵۲ هزار تومان حکایت داشت. اما سومین دلیل هم داغ شدن یک شایعه در رابطه کمبود سکه امامی در بازار  مربوط است که باعث شد سطح تقاضا برای خرید این فلز گران بهای داخلی بیشتر شود.

با این حال رشد قابل توجه قیمت تتر هم قابل ذکر است؛ صعودی که تتر را تا پله دوم کانال ۵۲ هزار تومان بالا برد.

با این همه ۲ نکته درباره بازار سکه دیروز قابل بررسی است؛ نخست اینکه با افزایش قیمت ها حباب سکه امامی برای مقطعی کوتاه وارد کانال ۷ میلیون تومان شد اما در ادامه به کانال ۶ میلیون تومان برگشت و بر روی ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قرار گرفت. دوم اینکه شکاف قیمت سکه کاغذی و نقدی پس از ۴ ماه کمتر شد و به حول و حوش ۱۰۰ هزار تومان تا ۲۰۰ هزار تومان رسید.

همچنین در معاملات پشت خطی چهارشنبه شب قیمت سکه در حدود ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد.  قیمت طلای جهانی هم  در حدود ۲۰۲۹  دلار به فروش رسید. برخی از سکه‌بازان با اشاره به اصلاح شدن قیمت طلا و دلار در چهارشنبه شب پیش بینی می کنند که قیمت سکه امامی در بازار امروز پنجشنبه ۲۱ دی ماه تا حدودی اصلاح شود. ازسوی دیگر با توجه به اینکه بازار سکه اشباع خرید است گفته می شود که قیمت ها هر لحظه امکان ریزش دارند.

با این حال برخی هم معتقدند که قیمت ها به مسیر صعودی خود ادامه خواهد داد. سکه در حال حاضر مرز ۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد که در معاملات نقدی دیروز نتوانست بالای آن تثبیت دهد. از طرف دیگر اگر سکه از سمت طلا و دلار سیگنال نزول دریافت کند احتمال عقب نشینی قیمتی آن تا پله دوم کانال ۳۱ میلیون تومان وجود دارد.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/ygro
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان