چهارشنبه 3 مرداد 1403

افزایش قیمت دارو برای آمریکایی‌ها

داروسازان قصد دارند قیمت حداقل ۵۰۰ دارو در ایالات‌متحده را در ژانویه افزایش دهند.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ بر اساس داده‌ها، داروسازان شامل فایزر، سانوفی و تاکدا داروسازی قصد دارند در اوایل ژانویه قیمت بیش از ۵۰۰ داروی خاص را در ایالات‌متحده افزایش دهند.

افزایش قیمت‌های مورد انتظار در حالی اتفاق می‌افتد که صنعت داروسازی آماده می‌شود تا دولت بایدن قیمت‌های تخفیف قابل‌توجهی را برای ۱۰ داروی گران قیمت در ماه سپتامبر منتشر کند و همچنان با تورم و هزینه‌های تولید بالاتر مقابله می‌کند.

بر اساس داده‌ها، انتظار می‌رود سه شرکت از جمله گلاکسو اسمیت کلاین که هفته گذشته اعلام کردند قیمت برخی از داروها را برای سال ۲۰۲۴ کاهش می‌دهند، حداقل ۱۵ داروی منحصربه‌فرد را در ژانویه نزولی کنند.

این کاهش‌ها پس از آن صورت می‌گیرد که چندین شرکت پیش از این کاهش قیمت انسولین‌ها را در اوایل سال جاری اعلام کرده بودند تا از مجازات‌هایی که در صورت بالا نگه داشتن قیمت‌ها بر اساس قانون طرح نجات آمریکا در سال ۲۰۲۱ اعمال می‌شد، جلوگیری کنند.

طبق گزارش رویترز، بر اساس داده‌های منتشر شده در سال ۲۰۲۳، داروسازان قیمت ۱۴۲۵ دارو را افزایش دادند که نسبت به سال ۲۰۲۲ که قیمت ۱۴۶۰ دارو را افزایش دادند، کاهش یافت.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/sbw0
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان