چهارشنبه 3 مرداد 1403

اولین هواپیمای برقی چین پرواز کرد

 اولین هواپیمای برقی ساخت چین نخستین پرواز خود را  با موفقیت انجام داد.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز، هواپیمای AG۶۰E که توسط شرکت هواپیماسازی عمومی صنعت هوانوردی چین ساخته شده است، از فرودگاه جیاند کیاندائوهو در استان ژی‌جیانگ در شرق چین بلند شد.

سازنده گفت: این هواپیما پس از انجام پرواز آزمایشی کوتاه در همان فرودگاه فرود آمد.

هواپیمای کنونی نسخه اصلاح شده الکتریکی از AG۶۰، هواپیمای تمام فلزی، دو سرنشینه، تک موتوره و سبک وزن است. AG۶۰ برای اهداف غیرنظامی مانند آموزش پرواز، بررسی کشاورزی و گشت و گذار هوایی طراحی شده است.

بر اساس گزارش شین هوا، طول هواپیمای AG۶۰E به اندازه ۶.۹ متر، طول بال‌ها ۸.۶ متر و حداکثر سرعت کروز ۱۸۵ کیلومتر در ساعت است.

به گفته سازنده، توسعه نسخه الکتریکی از هواپیمای ثابت‌بال به یک صنعت در حال ظهور استراتژیک کمک می‌کند.

به جای سوخت جت، هواپیماهای برقی معمولا با باتری‌های لیتیوم یونی قابل شارژ و موتورهای الکتریکی مجهز می‌شوند که به دلیل انتشار کربن صفر شناخته شده‌اند. منابع انرژی جایگزین، انرژی خورشیدی یا رویکرد موتورهای هیبریدی نیمه الکتریکی و بخشی احتراقی است.

هواپیماهای برقی در کشورهای دیگر نیز ساخته شده است. رولز رویس سریع‌ترین هواپیمای تمام الکتریکی جهان را در سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی کرد.

این استارت‌آپ جهانی با فناوری پیشرفته اتوپایلوت (AutoFlight) که در چین آغاز به کار کرد و دارای تاسیسات تولید و آزمایش در شانگهای است، روی بلند شدن و فرود الکتریکی، عمودی کار کرده است.

هواپیما ایرباس اروپا نیز از آن زمان پروژه‌های پرواز الکتریکی را اجرا می‌کند.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/vtam
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان