چهارشنبه 3 مرداد 1403

بار ۳ هزار تنی از روسیه وارد ایران شد

مدیرکل بندرامیرآباد از تخلیه کشتی حامل ۳ هزار و ۸۰۰ تن ذرت دامی به صورت حمل یکسره از طریق ریل برای نخستین بار در بندر امیرآباد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ محمدعلی موسی پور مدیرکل بندر امیرآباد با بیان اینکه تخلیه کشتی حامل ۳ هزار و ۸۰۰ تن ذرت دامی به صورت حمل یکسره از طریق ریل برای نخستین بار در بندر امیرآباد انجام شد، گفت: حاصل تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده با ادارات کل راه آهن شمال، گمرک امیرآباد و شرکت‌های فعال در حوزه تجارت غلات در کارگروه حمل ریلی بندر امیرآباد، نخستین حمل یکسره غلات در این بندر از طریق حمل‌ونقل ریلی صورت پذیرفت.

وی با بیان اینکه این محموله ۳ هزار و ۸۰۰ تنی ذرت دامی از کشور روسیه وارد شده است، اظهار کرد: حمل یکسره این محموله توسط واگن‌های ۵۵ تنی از بندر امیرآباد به مقصد بندر خشک پیشگامان یزد انجام شد.

موسی پور یکی از اهداف مهم بندر امیرآباد را توسعه حمل ریلی عنوان کرد: در این راستا از انعقاد تفاهمنامه همکاری فی‌مابین بندر امیرآباد و بندر خشک پیشگامان یزد در زمینه ترانزیت، صادرات و واردات کالا در آینده نزدیک خبر داد.

مدیرکل بندر امیرآباد حفظ کیفیت کالا به دلیل حذف تخلیه و بارگیری مکرر و توقف در انبار، کوتاه شدن زمان حمل، کاهش آلودگی محیطی و کاهش تلفات و سوانح جاده‌ای را از جمله مهم‌ترین مزایای روش حمل مستقیم غلات برشمرد.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/zg0e
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان