سه‌شنبه 2 مرداد 1403

بازار طلا قصد تغییرات قیمتی ندارد!

به نظر می رسد بازار طلا با توجه به رکود بودن قیمت طی روزهای اخیر، قصد ندارد تغییر جهت قیمت بدهد. افت ۲۰ دلاری طلای جهانی بر ثبات قیمت دلار چربید و روند بازار طلای داخلی را کاهشی کرد. قطعات سکه، کاهش ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی داشت و حباب برخی سکه‌ها با افزایش محدودی روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛  قیمت طلا و سکه در سومین روز هفته بر مدار انس جهانی طلا چرخید و کاهشی شد. روند نزولی بازار طلا با کاهش بیش از ۲۱ دلاری انس جهانی شدت گرفت. هر چند این کاهش قیمت همچنان افزایش‌های شارپی آخرین روز هفته گذشته را جبران نکرده و فقط منجر به برگشت قیمت سکه گرمی به کانال پایین‌تر شده است.

Screenshot 2024-01-08 at 5.01.45 PM

تحلیلگران فنی سقف قیمت سکه امامی را محدوده ۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی و کف این قطعه را منطقه ۲۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی می‌دانند.

همچنین کارشناسان اقتصادی اهرم پرفشارتر بر بازار طلا را قیمت دلار به دلیل نوسانات و تاثیر‌گذاری بیشتر می‌دانند. توصیه آنها به خریداران بازار فلز زرد این است که فضا و محدوده قطعی را نباید برای ورود به بازار طلا  در نظر گرفت و در چنین شرایطی، خرید‌های پلکانی را توصیه می‌کنند.

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با رقم ۲۰۲۴ دلاری در حال معامله است و کاهش بیش از ۲۱ دلاری داشته است.

سکه بهار پرچمدار بیشترین رشد قیمت

سکه امامی روز دوشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۲ با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی به قیمت ۳۰ میلیون و ۲۹۶ هزار تومان رسید. سکه‌ بهار و نیم‌سکه در دسته افزایشی‌های بازار قرار گرفتند. سکه بهار رشد ۴۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۲۷ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان معامله شد. نیم‌سکه رشد ۵۰ هزار تومانی داشت و با رقم ۱۶ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت ربع سکه در سومین روز هفته کاهش ۱۵ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۰ میلیون و ۸۳۰ هزار تومانی معامله شد. سکه گرمی هم با کاهش ۵۰ هزار تومانی، کانال ۶ میلیونی را از دست داد و با قیمت پنج میلیون و ۹۵۰ هزار تومانی معامله شد.

حباب سکه امامی ۶ میلیونی شد

قیمت طلا نیز در هجدهمین روز دی‌ماه کاهشی شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افت ۷۴ هزار تومانی با رقم ۱۱ میلیون و ۱۱۲ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار کاهش ۱۵ هزار و ۹۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۵۶۶ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۵۳۱ هزار تومان رسید.

روز دوشنبه حباب در خانواده سکه‌ها برخلاف کاهش قیمت روند صعودی داشت. تنها قطعه‌ای که کاهش حباب داشت سکه گرمی با افت ۱۴ هزار تومانی بود. حباب سکه‌‌ امامی ۱۰۲ هزار تومان، سکه بهار ۲۹۲ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۱۹۶ هزار تومان و ربع سکه ۵۸ هزار تومان کاهش داشت. افزایش حباب قطعات سکه در سومین روز هفته منجر به صعود حباب سکه امامی به کانال ۶ میلیونی شد.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/0lss
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان