چهارشنبه 3 مرداد 1403
دبیر انجمن قطعه سازان گفت:

برنده اصلی مردم هستند

دبیر انجمن قطعه سازان برنده اصلی اجرای دو تصمیم اخیر وزارت صمت و شورای رقابت را مردم و متقاضیان واقعی خودرو دانست.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز، شورای رقابت در جلسه ۶۳۲ روز سه شنبه هفته گذشته خود،  اصلاحاتی در دستورالعمل قیمت گذاری خودروها اعمال کرد و بر اساس آن، اعضای شورای رقابت چهار اصلاح درباره فرآیند محاسبه و ابلاغ قیمت ها،  مشمولان قانون حمایت از خانواده و جمعیت و دارندگان خودروهای فرسوده،  سامانه یکپارچه و اختیار پیشنهاد برای تنظیم بازار بر اساس کف عرضه، را در دستورالعمل ۵۴۳ اجرا کردند.

بر اساس این اصلاحات، از این پس نظارت شورا درباره محاسبه و ابلاغ محاسبه،  پسینی بوده و وزارت صمت مکلف است قیمت های محاسبه شده توسط سازمان حمایت را راسا ابلاغ کند؛ چنانچه شورای رقابت در نحوه اجرا، شاهد ایراد باشد، ورود خواهد کرد.

همچنین بندی به دستورالعمل اضافه شده که بر اساس آن، وزارت صمت می تواند پیشنهادی جهت خروج برخی خودروها از شمول ضابطه قیمتی ماده ۳ و شرایط طرف تقاضای موضوع ماده ۴ دستورالعمل، با تعیین کف مقدار عرضه به شورا ارائه دهد و شورا پس از بررسی در این مورد، اعلام رای کند.

البته گفتنی است که پس از اصطلاحات صورت گرفته، بحث بر سر تغییر متولی قیمت گذاری خودرو و واگذاری از شورای رقابت به وزارت صمت پیش آمد؛ که در این رابطه طبق تاکید صریح شورای رقابت، شورا از بازار خودرو خارج نشده و همچنان دستورالعمل ۵۴۳ با نظارت شورای رقابت، همچون گذشته اجرایی می شود.

همانطور که اشاره شد، در فرآیند قیمت گذاری خودرو، وزارت صمت می تواند و مختار است که بر اساس برنامه ها و مستنداتی که دریافت کرده، به شورای رقابت پیشنهاد دهد؛ این پیشنهاد در شورای رقابت مجدد مورد بررسی قرار خواهد گرفت؛ چنانچه مورد تایید اعضای شورای رقابت قرار گیرد، مصوب خواهد شد.

بالاخره مردم از در کارخانه خودرو می خرند

پیرامون این موضوع، آرش محبی نژاد- دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور- در گفت وگو با ایسنا، اظهار  کرد: پیرو جلسات متعددی که از سوی انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو کشور با وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون صنایع حمل ونقل ایشان و خودروسازان کشور، برگزار شد و همچنین ضمن تعامل خوبی که با شورای رقابت انجام گرفت، وزارت صمت که طی سال های گذشته، میراث دار مشکلات ساختاری ادوار مختلف مجلس و دولت های گذشته بوده است، با یک تصمیم عاقلانه امید را در دل صنعتگران صنعت خودرو و قطعه سازی کشور زنده کرد.

وی تصریح کرد: در صورت اجرای کامل تصمیمات اخیر، نقدینگی بازار خودرو از دست مردم و مشتریِ واقعی، به صورت مستقیم به صنعت کشور تزریق می شود و قطعه سازان و خودروسازان امکان و انگیزه بیشتری برای افزایش تولید، با هدف عرضه مازاد خودرو نسبت به برنامه جاری پیدا می کنند.

برنده اصلی مردم و مشتریِ واقعی

وی برنده اصلی اجرای دو تصمیم اخیر وزارت صمت و شورای رقابت را مردم و متقاضیان واقعی خودرو دانسته و گفت: متاسفانه طی سال های اخیر، پراکندگی در تصمیم گیری برای صنعت خودرو سبب شده بود تا بر اساس رویه های غیرکارشناسی صنعت و بازار خودرو دچار تلاطم شود، به گونه ای که مردم قیمت محصولات داخلی خودروسازان را به چشم می دیدند اما برای خرید باید ١٠ ها میلیون تومان بیشتر، به واسطه های بازار پرداخت می کردند.

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی ابزار امیدواری کرد که برخی افراد و نهادها به غلط خود را در تصمیم گیری برای صنعت خودرو دخیل نکرده و با اظهارنظرهای مختلف، در برابر تصمیم های عاقلانه، شجاعانه و مدبرانه اخیر سنگ اندازی نکنند تا در روزهای پایانی سال شاهد روند رو به بهبود صنعت و بازار خودرو کشور باشیم.

بازگشت سرمایه های بر باد رفته صنعت خودرو در بورس

محبی نژاد ادامه داد: علاوه بر مشتریان و متقاضیان واقعی که قادر خواهند بود خودرو را با قیمت های واقعی خریداری کنند، سهامداران صنعت خودرو نیز که سرمایه های خود در بازار بورس بر باد رفته می بینند، با زنده شدن امید به افزایش تولید، کاهشی شدن زیان انباشته و در ادامه سودآور شدن صنعت خودرو، به حقوق خود در این سرمایه گذاری خواهند رسید؛ از سوی دیگر با توجه به اینکه خودروسازان به نوعی رهبر سنتی بازار سرمایه هستند، می توان امیدوار بود دیگر شاخص های بورس نیز از این رویداد تاثیر مثبت بگیرند.

این مقام صننعتی، ضمن تاکید بر اینکه تصمیم های اخیر وزارت صمت و شورای رقایت می تواند نقطه عطف تاریخی برای صنعت خودرو باشد تا این صنعت از مشکلات ناشی از خودتحریمی ها و سیاست گذاری های پراکنده داخلی و همچنین تصمیمات اشتباه رهایی پیدا کند، تصریح کرد: چراکه با تصمیم و سازوکار جدید که با ورود شخص وزیر صمت در حال سر و سامان گرفتن است، یقینا مردم برنده اصلی هستند و مسئولان نیز التیام بازار و صنعت خودرو را شاهد خواهند بود.

محبی نژاد در پایان خاطرنشان کرد: در صورتی که در اجرای برنامه ریزی های جدید، سنگ اندازی نشود و این برنامه ها به طور کامل اجرایی شوند، تولید باکیفیت و در تیراژ بالا و تحویل مستقیم به مشتری و متقاضیان تجربه ای خواهد بود که دیگر هیچ مسئولی حاضر نمی شود این روش را عوض کند.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/prms
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان