شنبه 30 تیر 1403

تولیدکنندگان شیر خشک راضی نشدند!

چرا مشکلات تولیدکنندگان شیر خشک تمامی ندارد؟ با توجه به اینکه سازمان غذا و دارو طی هفته های گذشته اعلام کرده بود که هیچ مشکلی برای کمبود شیر خشک وجود ندارد.
به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز به نقل از بازار؛ هانی تحویل زاده، رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک با بیان اینکه موضوع کمبود شیرخشک در بازار حل شده‌ است، گفت: تامین شیر خشک مورد نیاز بازار توسط تولیدکنندگان داخلی انجام شده و برندهای وارداتی هنوز بعد از چند ماه از ورود به کشور در مرحله تست و آزمایش به سر می برند و تاثیری در حل این مشکل نداشتند.

او ادامه داد: سه هفته پیش به یکباره ارز ترجیحی برای واردات مواد اولیه شیرخشک نوزاد تبدیل به ارز نیمایی شد. این موضوع باعث شد که تولیدکنندگان مجبور شوند ماده اولیه مورد نیاز خود را ۷ برابر گران‌تر خریداری کنند و فشار بیشتری به آنها وارد شود.

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد اضافه کرد: از طرفی بانک مرکزی دو هفته پیش بیانیه داده در صورتی که تولیدکنندگان ماده اولیه شیرخشک وارد و ترخیص کنند از زمان ترخیص دوماه فرصت دارند تا مابه‌التفاوت ارز نیمایی و ترجیحی را پرداخت کنند که این مابه‌التفاوت رقم بسیار زیادی است.

تحویل زاده تصریح کرد: علاوه بر تغییر نرخ ارز و فرصت دوماهه برای پرداخت مابه‌التفاوت، سازمان غذا و دارو برای شیرخشک نوزاد قیمت جدیدی تعیین کرده که مورد اعتراض تولیدکنندگان است و باعث می شود که آنها ضرر دهند.

این فعال بخش خصوصی عنوان کرد: اگر مشکلات تولیدکنندگان مرتفع نشود ممکن است مجددا در ماه‌های آینده عرضه شیر خشک نوزاد با نوسان همراه شود.

او در پایان گفت: شایسته است سازمان غذا و دارو و ارگان‌های مربوطه به جای تخصیص ارز به شرکت‌های فوریتی برای واردات محصول آماده، همان را در جهت حل نقدینگی تولیدکنندگان استفاده کنند تا مجبور به هزینه ارزی سه برابری از محل بانک مرکزی نشوند و شیرخشک با قیمت پایین تر و کیفیت بهتر در اختیار خانواده‌ها قرار گیرد.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/3unl
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان