شنبه 30 تیر 1403

شاخص بورس پشت چراغ قرمز ماند!

نگاهی به معاملات بازار سهام نشان می‌دهد شاخص کل پس از صعود کندل هفتگی خود در پایان آذر، در ابتدای این هفته متوقف شد. اما در طرف دیگر، شاخص هم‌وزن با افزایش اندکی روبه‌رو شده است.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در خلاف جهت کندل هفتگی خود رفتار کرد. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با کاهش هزار و 874 واحدی که معادل 0.08 درصد این شاخص است، روبه‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 208 هزار واحدی ایستاد.

2 دی

البته معاملات سهم‌های کوچک بازار سرمایه نیز با بزرگان همسو نبوده است؛ به طوری که میانگین هم‌وزن بازار در پایان معاملات امروز بورس، 444 واحد که معادل 0.06 درصد این شاخص است افزایش ارتفاع داد و به سطح 761 هزار و 802 واحدی رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را 9 میلیارد و 400 میلیون برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را پنج هزار و 143 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

همچنین شاخص ورود و خروج پول حقیقی در روز جاری منفی بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود 95 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است. موضوع دیگری که باید به آن اشاره کرد، خروج 270 میلیارد تومانی پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت است.

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز سه سهم دی، کرومیت و فولاد بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های دی، شستا و حفارس به ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

نطرین با افزایش 6.97 درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، کفرا نیز با افت  6.09 درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های ما، حفارس و ونیرو تعلق گرفت. همچنین سهم‌های دارایکم، پی پاد و ماهور نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که نمادهای کارا، پاداش و آوند خروج پول هوشمند داشتند

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های لیپام، دهدشت و پلاست رقم خورد. همچنین شپنا در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد شپارس بود.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/k2ie
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان