چهارشنبه 3 مرداد 1403

عقب‌نشینی محتاطانه بازار سهام

قیمت دلار کاهشی شده و حالا در کف کانال 52 هزار تومانی ایستاده است. روند کاهشی قیمت دلار اثر خود را در معاملات سهام نشان داد و بورس تهران را سرخپوش کرد.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ بورس تهران  در واکنش به کاهش قیمت دلار، نزولی شد. اغلب سهم‌های دلاری و حتی ریالی بازار سهام در پایان معاملات امروز کاهش قیمت را تجربه کردند. در همین حال، صندوق‌های طلای بازار سرمایه نیز در پی سیاست‌های جدید بانک مرکزی در بازار طلا و سکه، سرخپوش شدند.

بررسی سهام شرکت‌های بازار نشان می‌دهد، اغلب سهم‌های دلاری و حتی ریالی با کاهش قیمت روبرو بوده‌اند. گروه خودرویی بازار نیز یکپارچه سرخپوش بود. گروه بانکی نیز دست‌کمی از خودرویی‌ها نداشت و جامه سرخ بر تن کرد.

همچنین صندوق‌های طلای بازار سرمایه هم تحت تاثیر خبر عرضه شمش طلا در روز چهارشنبه و توزیع سکه‌های ضرب جدید در بازار طلا و سکه، به طور یکپارچه کاهش قیمت را تجربه کردند.

شاخص کل بورس  با افت دو هزار و 291 واحدی، معادل 0.1 درصد عقب نشست و در پله دو میلیون و 194 هزار و 998 واحد قرار گرفت. شاخص هم‌وزن نیز هزار و 535 واحد کاهش یافت و با عقبگرد 0.2 درصدی، به سطح 766 هزار و 447 واحدی رسید.

شاخص فرابورس هم منفی بود و با کاهش 79 پله‌ای، معادل 0.3 درصد عقب‌نشینی کرد تا در ارتفاع 26 هزار و 509 واحدی قرار گیرد.

حجم معاملات خرد سهام، صندوق‌های سهامی و حق‌ تقدم‌ها هم در سطح 10 میلیارد برگه سهم باقی ماند اما ارزش معاملات خرد پنج هزار و 614 میلیارد تومان شد که کاهش را نشان می‌دهد.

305 میلیارد تومان پول حقیقی از سهام، صندوق‌های سهامی و حق تقدم‌ها خارج شد. در همین حال، صندوق‌های درآمد ثابت هم با خروج 202 میلیارد تومانی پول حقیقی مواجه بودند که البته نسبت به روزهای قبل کاهش معناداری نشان می‌دهد. به نظر می‌رسد تحولات عرضه شمش طلا و سکه‌های ضرب جدید، هیجان در بازار طلا و به تبع آن، کوچ پول از صندوق‌های بازار سرمایه به سمت این بازار را کاهش داده است.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/l675
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان