دوشنبه 1 مرداد 1403

فلر سوزی در خوزستان تعطیل شد

نفت ایران در سطوح تمام سیالاتش عالی است و وزارت نفت این ظرفیت را دارد که به استانداردهای جهانی برسد که امیدوارم این مشکل نیز به زودی مرتفع شود.

علی سلاجقه_رئیس سازمان حفاظت محیط زیست/شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون یک سال فرصت دارد که دیگر فلرسوزی نداشته باشد بنابراین تا دوم آذرماه ۱۴۰۳ دیگر در این شرکت فلری نمی‌سوزد.

در استان خوزستان فلرها روشن هستند و گاز می‌سوزد. فلرسوزی، مردم را با مشکل مواجه کرده است و در مسیر مشاهده کردیم که این فلرها در روز روشن آلودگی ایجاد می‌کنند و مردم این وضعیت را از ما نمی‌پذیرند.

مقرر بود پروژه مجموعه شیرین‌سازی فاز دو آماکس از ۱۳۸۵ اجرا و تا سال ۱۳۸۹ تکمیل شود تا دیگر شاهد فلرسوزی در این منطقه نباشیم اما متاسفانه به دلیل به تغییر مدیریت و تغییر دولت‌ها، در پروژه تعییراتی اتفاق افتاده است و به آن دستاوردها نرسیده‌ایم.

عملکرد وزارت نفت در کیفی‌سازی و بهینه‌سازی موقعیت خوبی داشته است. وزیر نفت قول داده بود که در سال ۱۴۰۱ در غرب کارون، فلرسوزی جمع می‌شود اما تاکنون این وعده کاملا عملی نشده است و از این مسأله احساس نارضایتی می‌کنیم.

 مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان باید جلساتی با مجموعه وزارت نفت به ویژه مجموعه‌های کارون و مارون تشکیل دهد و در یک بازه زمانی مشخص این مشکل را حل کنند؛ هرچند این شرکت‌ها نیز در مبدا انتقال و مقصد انتقال مشکلاتی دارند و شاید مقصد به عنوان پذیرنده، خیلی از فرآورده‌هایی که در اینجا تولید می‌شود را نپذیرد که در این موضوع قرار شد سریعا جلسات برگزار شود.این مجموعه یک سال فرصت دارد تا دیگر فلرسوزی نداشته باشد بنابراین تا دوم آذرماه ۱۴۰۳ دیگر در این شرکت فلری نمی‌سوزد.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/97kb
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان