سه‌شنبه 2 مرداد 1403

قیمت آپارتمان در پایتخت کاهش یافت

بر اساس مرکز آمار در آذر ماه ١٤٠٢ شاخص قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ٢٧٤, ٤ رسیده است که نسبت به ماه قبل (٢٨٢.٥)، ٢.٩ درصد کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ بر اساس مرکز آمار در آذر ماه ١٤٠٢ شاخص قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ٢٧٤, ٤ رسیده است که نسبت به ماه قبل (٢٨٢.٥)، ٢.٩ درصد کاهش داشته است. در آذر ماه ١٤٠٢ تورم ماهانه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران ٢, ٩- درصد بوده است که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (١.٥درصد)، ٤.٤ واحد درصد کاهش داشته است.

منظور از تورم نقطه به نقطه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل می‌باشد. در آذر ماه ١٤٠٢ تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ٥٧, ٥ درصد رسیده است. تورم نقطه به نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل (٦٨.٧ درصد) ١١.٢ واحد درصد کاهش داشته است.

نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل می‌باشد. نرخ تورم سالانه آذر ماه ١٤٠٢ آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ٨٥, ٧ درصد رسیده است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (٨٦.٣ درصد)، ٠.٦ واحد درصد کاهش داشته است.

در آذر ماه ۱۴۰۲ متوسط وزنی و حسابی قیمت آپارتمان‌های مسکونی فروش رفته در شهر تهران به ترتیب ۸۰۲۹۸۶ و ۷۵۹,۲۳۰ هزار ریال رسیده است. در این ماه منطقه ۱ تهران با متوسط وزنی قیمت ۱,۵۷۱,۰۶۳ هزار ریال بیشترین و منطقه ۱۹ با متوسط وزنی قیمت ۴۰۸,۳۹۱ هزار ریال کمترین قیمت را در بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به خود اختصاص داده است.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/zpya
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان