سه‌شنبه 2 مرداد 1403

مهار آتش سوزی در 10 نقطه اراضی جنگل گیلان

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: بادگرم از روز گذشته تاکنون موجب حریق در ۱۰ نقطه از اراضی جنگلی استان شد که تا این لحظه آتش‌سوزی در همه این مناطق خاموش شده‌است.

سیدمازیار رضوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بادگرم موجب حریق در اراضی جنگلی شهرستان‌های لاهیجان، شفت، رشت، رودبار و لیسار تالش شده بود که در زمان حاضر همه این حریق‌ها خاموش شد و مشکلی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه همینک در هیچ نقطه‌ از استان گیلان حریق اراضی جنگلی گزارش نشده ، اضافه کرد: با توجه به ادامه وزش باد گرم، نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی برای پیشگیری و خدمات‌رسانی در آتش‌سوزی احتمالی اراضی جنگلی و مهار به موقع حریق‌ها آماده باش هستند.

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان خاطر نشان کرد: در مجموع نزدیک به ۱۹ هکتار از اراضی جنگلی استان در این مدت (از روز گذشته تا امروز) دچار حریق شده‌است که همه آنها سطحی بوده و به موقع برای اطفاء آنها اقدام شد.

وی از مردم خواست تا برای پیشگیری از حریق اراضی جنگلی مراقبت لازم را به عمل آورند و در صورت مشاهده آتش سوزی در این اراضی با شماره تلفن ۱۵۰۴ و ۱۳۹ تماس بگیرند.

استان گیلان به عنوان خطه سرسبز کشور دارای ۵۶۵ هزار هکتار جنگل و ۲۲۴ هزار هکتار مرتع است.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/4noy
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان