سه‌شنبه 2 مرداد 1403
در جشن یک سالگی نخستین چک امن دیجیتال نظام بانکی

چکنو ۳ میلیونی شد

​هم‌زمان با گذشت یک سال از انتشار نخستین چک امن دیجیتال بانک صادرات ایران، تعداد چکنوهای صادره مشتریان بانک صادرات ایران از مرز 3 میلیون فقره گذشت.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛تعداد چکنوهای صادره توسط مشتریان بانک صادرات ایران با گذشت یک سال از زمان بهره‌برداری از نخستین چک امن دیجیتال نظام بانکی به 3 میلیون و 86 هزار فقره رسید که از این میزان بیش از 148 هزار فقره آن به ارزش بیش از 17 هزار و 314 میلیارد ریال کارسازی شده است.

چکنو به عنوان نخستین چک امن دیجیتال نظام بانکی از 11 دی ماه سال گذشته برابر با اول ژانویه 2023 میلادی به عنوان یکی از پیشروترین ابزار نقل و انتقال الکترونیکی پول با ویژگی‌های منحصر به فرد توسط بانک صادرات ایران در دسترس مشتریان و فعالان اقتصادی کشور قرار گرفت که با گذشت یک سال با استقبال روبه‌رو شده و بدون محدودیت در زمان و مکان و سقف ابزارهای متداول جابه‌جایی پول، از بستر امن بانکداری دیجیتال بانک صادرات ایران برخوردار است. این ابزار در مرحله اول بر بستر همراه بانک و در مرحله بعد بر بستر اینترنت‌بانک سپهر بانک صادرات ایران عملیاتی شده و گره‌گشایی مشکلات متعددی در بین فعالان اقتصادی است.

مشتریان بانک صادرات ایران با دسترسی به «چکنو» به عنوان پیشروترین ابزار نقل و انتقال پولی و استفاده از ابزار چک امن دیجیتال، از مزیت‌های متنوع و فراوان این ابزار و بهره‌مندی از گستره شعب و ظرفیت تسهیل مبادلات پولی بین 45 میلیون مشتری، برخوردارند و بدون نیاز به مراجعه به شعبه، در هر زمان و مکان و بدون سقف مبلغ، اقدام به صدور چک امن دیجیتال می‌کنند.

سرعت بالا در صدور و پرداخت چک، صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، امنیت بالا و کاهش جرائمی نظیر جعل یا سرقت چک، عدم امکان ویرایش اطلاعات چک پس از صدور، مشخص بودن روند نقل و انتقال چک، کاهش هزینه مربوط به دریافت دسته چک و نگهداری چک‌های دریافتی، امکان ارسال درخواست و صدور دسته چک بدون نیاز به مراجعه حضوری و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، امکان صدور چک در هر زمان و مکان و وصول بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعبه و در نتیجه تسهیل و تسریع در روند معاملات تجاری و بازرگانی و امکان دریافت دسته چک دیجیتال همزمان با دسته چک کاغذی از جمله مزیت‌های چکنو است.

همچنین امکان انتقال و عودت در تمامی نرم‌افزارهای همراه بانک‌های سطح نظام بانکی و همچنین شرکت‌های پرداخت‌سازی که قابلیت ارتباط و بهره‌مندی از سامانه صیاد را دارند، برای آن فراهم است.

از سوی دیگر امکان صدور چکنو بدون محدودیت مبلغ و وصول غیرحضوری وجه آن تا سقف مبلغ پنج میلیارد ریال است که این امکان در تسهیل روند انجام معاملات بازرگانان و صاحبان کسب و کار، با استقبال مطلوبی مواجه شده است.

دارندگان حساب جاری با دسته‌چک در بانک صادرات ایران می‌توانند بدون نیاز به حضور در شعبه و با مراجعه به سایت رسمی بانک به نشانی: www.bsi.ir و نصب همراه‌بانک، چکنو خود را فعال کرده و به طور همزمان با استفاده از دسته‌چک‌های کاغذی، از چک امن دیجیتال بانک صادرات ایران «چکنو» با رعایت مقررات و مجوزهای بانک مرکزی برای تسهیل در امور بانکی و پولی خود استفاده کنند.

علاوه بر این با انتشار نسخه جدید اینترنت‌بانک سپهر بانک صادرات ایران، دسترسی مشتریان حقوقی به خدمات چکنو (چک امن دیجیتال) فراهم شد. در این نسخه مشاهده کارتابل و نقد کردن «چکنو» برای مشتریان حقوقی در سامانه BIB فراهم شده و مشتریان بانک می‌توانند علاوه بر نرم‌افزار همراه‌بانک، برای استفاده از خدمات متنوع و قابلیت‌های فراوان چکنو در نقل و انتقال آنی و بدون محدودیت چک امن دیجیتال، از درگاه اینترنت‌بانک سپهر بانک صادرات ایران نیز استفاده کنند

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/0mdc
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان