سه‌شنبه 2 مرداد 1403

گرانفروشی به بازار حبوبات رسید

مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی ضمن اشاره به گران فروشی حبوبات گفت:با هرگونه افزایش قیمت برخورد خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ مسعود امراللهی با بیان اینکه به منظور صرفه جویی منابع ارزی معاونت بازرگانی وزارت جهادکشاورزی ارز واردات حبوبات را از تالار یک به تالار دوم انتقال داد، گفت: با توجه به افرایش قیمتی که در سطح بازار در این اقلام ایجاد شد بلافاصله مقام عالی وزارت جهادکشاورزی در این موضوع ورود پیدا کرد و دستور داد با توجه به اینکه ح بوبات مصرف عموم جامعه و جزو کالاهای اساسی است ارز آن از تالار ۲ به تالار یک بازگردد.

وی افزود:هیچ وارداتی با ارز جدید اتفاق نیفتاده و همچنان واردات با ارز تالار یک انجام می شود.

مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: هرگونه تغییر و یا افزایش قیمتی که در چند روز اخیر شاهد بودیم گرانفروشی بوده و بازرسان با آن برخورد خواهند کرد. همچنین اگر بازرسان احتکار و ممانعت از فروش را در سطح بازار مشاهده کنند با متخلفان برخورد خواهند کرد و پرونده متخلف به تعزیرات ارجاع داده خواهد شد. در حقیقت بازرسان را در سراسر کشور مامور کردیم به شرکت های واردکننده و بنکداری ها مراجعه کنند و چنانچه هرگونه افزایش قیمتی را نسبت به قیمت های قبل مشاهده کردند، برخورد کنند.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، عنوان کرد: بهتر بود تغییر ارز در فصل برداشت اتفاق می افتاد که می توانستیم مصرف داخل را مدیریت کنیم.

امراللهی در پایان با اشاره به اینکه ارز حبوبات از گروه ۲ مجددا به گروه یک برگشت و قیمت ها هم تقلیل یافت، گفت: طی مکاتباتی که در چند روز اخیر با سازمان حمایت داشتیم روزهای آینده قیمت های مصوب این کالاها نیز ابلاغ خواهد شد.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/37uv
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان