سه‌شنبه 2 مرداد 1403

 ۱۲ بانک چک الکترونیک می دهند

سخنگوی قانون چک گفت: تا هفته آینده ۱۲ بانک ارائه دهنده خدمت چک الکترونیکی را خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ آمنه نادعلیزاده سخنگوی قانون چک گفت: حدود ۱۶۳ هزار فقره چک الکترونیکی از ابتدای سال تاکنون (۱۲ دی) صادر شده است که از این تعداد ۱۴۳ هزار فقره نقد شده است.

این مقام مسئول اظهار کرد: در حال حاضر ۱۱ بانک صادرات، تجارت، پارسیان، رفاه، کشاورزی، پاسارگاد، رسالت، ملت، گردشگری، توسعه صادرات، توسعه تعاون به شکل عملیاتی خدمت چک الکترونیکی را ارائه می‌دهند.

او افزود: ۴ بانک ملی، آینده، مهر اقتصاد و سپه را هم در مرحله آزمون داریم که یکی از این بانک‌ها یعنی بانک ملی به زودی به محیط عملیاتی اضافه خواهد شد و تا هفته آینده ۱۲ بانک ارائه دهنده خدمت چک الکترونیکی را خواهیم داشت.

او در پاسخ به این پرسش که آیا تا پایان سال تمام شعب بانک‌ها خدمت چک الکترونیکی را ارائه خواهند داد؟ بیان کرد: از نظر ما زمانی که بانک در محیط عملیاتی قرار می‌گیرد دیگر فرآیند عملیاتی شده است و تولید سرویس سیاست خود بانک است که برنامه ریزی خواهد شد بنابر بانک مرکزی تعیین نمی‌کند که خدمت چک الکترونیکی در تمام بانک‌ها وجود داشته باشد بانک مرکزی این این خدمت را به بانک‌ها می‌دهد و بانک میان شعب توزیع خواهد کرد به نظر می‌رسد باتوجه به بانک‌های پیشرو در این زمینه بانک‌ها به تدریج این محصول را در اختیار مردم قرار دهند.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/38f9
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان