سه‌شنبه 2 مرداد 1403

استفاده از کیف پول الکترونیک در مترو و اتوبوس

بهره مندی از کیف پول الکترونیک یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های هوشمندسازی شهر تهران است که به زودی وارد مراحل جدی ترری در عرصه حمل و نقل عمومی می شود.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ به گفته مدیرعامل سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری تهران در حاشیه مراسم رونمایی از این خدمت، بهره مندی از کیف پول الکترونیک یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های هوشمندسازی شهر تهران است که آن را دنبال کرده اند؛ البته قبلا کیف پول در تهران وجود داشت ولی استفاده از آن تنها به پرداخت برخی عوارض و حوزه حمل و نقل و ترافیک خلاصه می‌شد، در حالیکه هدف آنها استفاده از کیف پول الکترونیک در ابعاد مختلف زندگی شهروندان است.

بنابراین در نخستین مرحله در حوزه حمل و نقل برای مترو و اتوبوس‌های بی آر تی استفاده از کیف پول الکترونیک امکانپذیر شده است، لازم به ذکر است در مترو دو روش بلیت‌های کاغذی و کارت بلیت‌ها توسط شهروندان مورد استفاده قرار می‌گرفت ولی پس از این رونمایی کیف پول الکترونیک به عنوان یک عنصر سوم، کار شهروندان را برای تسهیل تردد امکانپذیر می‌کند.

همچنین فرآیند شارژ کیف پول الکترونیک به راحتی و از طریق اپلیکیشن موبایل امکانپذیر خواهد بود و  علاوه بر مورد ذکر شده شهروندان می‌توانند از طریق کارت‌های بانکی که به کیف پول خود متصل می‌کنند و بهره گیری از «کیو آر کد» امکان شارژ را برای خود فراهم کنند.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/ksni
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان