دوشنبه 1 مرداد 1403

بازار طلا از حراج شمش جدا شد

بازار طلا به حراج شمش در مرکز مبادله بی‌اعتنایی کرد و روند افزایشی قیمت دلار و افزایش قیمت انس جهانی طلا باعث شد تا این موضوع ربطی به حراج شمش در مرکز مبادله ارز نداشته باشد. 
به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ قیمت طلا و سکه امروز در روند افزیشی قرار گرفت. هفته گذشته اولین حراج شمش طلا در مرکز مبادله ارز ایران برگزار شد و این موضوع روند قیمت‌ها در بازار طلا را نزولی کرد.

امروز دومین حراج در حال برگزاری است اما افزایش ۴۰۰ تومانی دلار روند بازار طلا را صعودی کرد و اثر این حراج در بازار خنثی شد. گفتنی است طلای جهانی با افزایش دو دلاری با قیمت ۲۰۳۱ دلار در حال معامله است.

Screenshot 2024-01-24 at 12.32.24 PM

سکه امامی امروز چهار‌شنبه چهارم بهمن ۱۴۰۲ با افزایش ۱۸۷ هزار تومانی به قیمت  ۳۲ میلیون و ۷۹۷ هزار تومان رسیده است. سکه‌ بهار افزایش ۹۰ هزار تومانی دارد و روی قیمت ۲۹ میلیون و ۸۱۰ هزار تومانی ایستاده است.

گفتنی است نیم‌سکه بدون تغییر قیمت و با همان رقم ۱۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی روز گذشته معامله می‌شود و ربع سکه با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی با قیمت ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله در حال معامله است. سکه گرمی با قیمت ۶ میلیون تومان در حال معامله است و تغییر قیمت ندارد.

قیمت طلا در شروع  معاملات امروز چهارم بهمن روند متوازنی  نداشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار کاهش ۶ هزار تومانی دارد و با رقم ۱۱ میلیون ۹۰۹ هزار تومان در حال معامله است.

هر گرم طلای ۱۸ عیار رشد ۱۵ هزار تومانی دارد و روی رقم دو میلیون و ۷۴۶ هزار تومانی ایستاده است. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم دو میلیون و ۷۰۹ هزار تومان در حال معامله است.

در لحظه نگارش این گزارش، حباب سکه برخلاف روند افزایشی قیمت، کاهشی است. حباب سکه‌‌ امامی ۱۰۸ هزار تومان، سکه بهار ۲۰۶ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۵۵ هزار تومان و سکه گرمی ۳۸ هزار تومان کاهش دارد. حباب ربع سکه ۱۲۲ هزار تومان افزایش دارد.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/1hhh
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان