سه‌شنبه 2 مرداد 1403
جلسه کاری با مدیران بانک ملی ایران برگزار شد؛

مطالبات بانک‌ها مهمترین دغدغه دولت خواهد بود

رییس کل دیوان محاسبات کشور در خصوص پرداخت و تعیین مطالبات بانک ها گفت: باید هرچه زودتر در راستای تعیین وضعیت آنها اقدام کرد.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز، جلسه «بررسی عملکرد بانک ملی ایران در راستای تبصره ۵ ماده ۱۸۲ قانون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی» با حضور رییس کل، دادستان و معاونین دیوان محاسبات کشور و همچنین مدیرعامل و جمعی از مدیران بانک ملی ایران، در این نهاد نظارتی برگزار شد.

«سید احمدرضا دستغیب» رییس کل دیوان محاسبات کشور در این جلسه با بیان اینکه مقوله بانکداری و نظارت بر حُسن اجرای قوانین در این بخش، در اولویت رسیدگی‌های دیوان محاسبات کشور قرار دارد، گفت: این قبیل جلسات در راستای همفکری و مفاهمه با مدیران بانکی کشور در حال برگزاری است تا به وسیله آن بتوانیم مقدمات تصمیم گیری بهتر را برای مقامات و سیاست‌گذاران در این حوزه فراهم کنیم.

رییس کل دیوان محاسبات کشور در ادامه ضمن تاکید بر تسریع تعیین و تکلیف مطالبات بانکی، افزود: فارغ از اینکه مطالبات بانک‌ها از کدام محل و به چه صورتی است، باید هر چه زودتر در راستای تعیین وضعیت آن‌ها اقدام کرد.

دستغیب با اشاره به اینکه سرمایه‌های قابل توجهی در اختیار بانک ملی ایران قرار دارد، افزود: در مبحث تسهیلات تکلیفی یا موضوع شرکت‌ها، گزارش‌های تهیه شده در دیوان محاسبات نه تنها کمک‌کننده خواهند بود بلکه در مواردی، راهکارهای بسیار خوبی نیز در آن‌ها گنجانده شده‌اند که می‌توان جهت رفع مشکلات از آن‌ها بهره برد.

وی با اشاره به موضوع هدفمندی یارانه‌ها نیز اظهار کرد: تمرکز حساب‌های هدفمندی یارانه‌ها در یک بانک، نه تنها منافع بانک میزبان را تأمین خواهد کرد بلکه از جهتی، موجبات سهولت رسیدگی و اشراف نهادهای نظارتی بر نحوه استفاده و مصارف این بخش را نیز فراهم خواهد آورد.

دستغیب در این نشست در ارتباط با اموال مازاد بانک ملی به ویژه مجموعه آجودانیه که مورد اشاره مقام معظم رهبری نیز بوده است، نکاتی را مطرح کرد و در خصوص اضافه برداشت بانک‌ها و بنگاه‌داری بانک‌ها در فعالیت‌های غیر بانکی به هیأت مدیره تذکراتی داد.

در ادامه این جلسه «ابوالفضل نجارزاده» مدیرعامل بانک ملی ایران نیز با قدردانی از نظارت‌های اثربخش دیوان محاسبات کشور، گفت: ساختار بروکراتیک بانک ملی نیاز به تغییرات اساسی دارد که با توجه به فرهنگ سازمانی موجود، این تغییرات زمان‌بر خواهد بود.

مدیرعامل بانک ملی در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی این بانک جهت واگذاری املاک و دارایی‌ها، گفت: تصمیم داریم تا ظرف سال جاری، با راه‌اندازی صندوق املاک و مستغلات، این دارایی‌ها را به مردم واگذار کنیم.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/6wc8
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان