سه‌شنبه 2 مرداد 1403

توقف طولانی‌مدت کامیون های ایرانی در مرز ترکیه

رئیس اتاق بازرگانی ارومیه به مشکل توقف طولانی‌مدت کامیون‌های ایرانی در مرزهای مشترک با ترکیه پرداخت و اظهار کرد: در شرایط فعلی تعمیراتی انجام می شود که باعث شده تا اختلالاتی در عبور و مرور کامیون ها ایجاد شود. در حالت عادی روزانه باید 1000 کامیون از ایران وارد ترکیه شود.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ قاسم کریمی، عضو اتاق بازرگانی ایران از تسهیلاتی که با رایزنی رئیس جمهور و اعضای اتاق بازرگانی در مسیر تجارت دو کشور فراهم آمده گفت و توضیح داد: هدف‌گذاری اتاق بازرگانی در تجارت غیرنفتی با ترکیه دستیابی به تجارت 30 میلیارد دلاری در سال است و ایران و ترکیه پتانسیل این حجم از تجارت را دارند.

وی افزود: با این حال تاکنون حدود 7 میلیارد دلار از این رقم محقق شده و در چند سال گذشته نیز تجارت دو کشور اندکی کاهش پیدا کرده است، با این حال اخیرا تسهیلاتی صورت گرفته و می‌توان امیدوار بود در شش ماه پیش رو تجارت طرفین سیر افزایشی به خود بگیرد و در یک برنامه‌ریزی شش ساله دستیابی به ارزش 30 میلیارد دلاری را نیز محقق کند.

بندر مرسین هاب توزیع کالاهای ایرانی

رئیس اتاق بازرگانی ارومیه ادامه داد: در تلاشیم از بندر مرسین ترکیه برای انتقال هر چه بیشتر کالاهای ایرانی به افریقا، اروپا و اتحادیه عرب استفاده کنیم. در همین راستا در دیداری که حدود شش ماه پیش با والی‌های مرزی صورت گرفت سه مسیر برای صادرات کالاهای ایرانی به واسطه ترکیه تعریف شد؛ مسیر اول ارومیه-مرسین- سوریه و لبنان و اتحادیه عرب است. مسیر دوم ارومیه- مرسین – اتحادیه اروپا و مسیر سوم ارومیه- مرسین-افریقاست.

کریمی خاطرنشان کرد: بر همین اساس مرزهای رازی و کاپوکوی که پیش‌‌تر تنها مرز مسافری بودند به مرزهای تجاری تبدیل شدند و در تلاش هستیم مرز کوزه‌رش را هم تجاری کنیم، این مرز فعلا کاربرد مسافری دارد. گفتنی است رایزنی‌های دولت در سفرهایی که به ترکیه داشته تاثیر زیادی در گشایش این مرزها و ایجاد کارکرد تجاری در آنها داشته است.

وی همچنین از کارکرد مسیر‌های ریلی در انتقال بار به ترکیه گفت و توضیح داد: سالانه 700 هزار تن بار به واسطه ناوگان ریلی ایران به ترکیه صادر می‌شود و برنامه‌ریزی‌شده در سال 1403 صادرات از این مسیر به یک میلیون و 500 هزار تن برسد.

رئیس اتاق بازرگانی ارومیه در ادامه به مشکل توقف طولانی‌مدت کامیون‌های ایرانی در مرزهای مشترک با ترکیه پرداخت و اظهار کرد: در مرز ساری‌سو ترکیه (مرز بازرگان ایران) طرف ترکیه‌ای تعمیراتی انجام می‌دهد که تردد کامیون‌ها را با اختلال روبه‌رو کرده و سبب شده عبور و مرور کامیون‌ها از این مسیر به 250 کامیون در روز کاهش پیدا کند در حالی که پیش از تعمیرات روزانه 480 کامیون از این مرز تردد داشتند. با این حال با پایان تعمیرات این ظرفیت فراهم می‌آید که روزانه 1000 کامیون از ایران به ترکیه وارد شود و به همین تعداد کامیون از ترکیه به ایران بیاید.

وی افزود: در مرز مرز سرو – اسندره نیز کامیون‌ها تا 14 روز برای عبور از مرز و ورود به ترکیه معطل می‌شدند که با رایزنی‌های استاندار ایرانی با والی ترک این معطلی به شش روز کاهش یافت، با این حال به نظر ما این توقف و معطلی نباید بیش از دو روز طول بکشد.

کریمی درباره آنچه سبب توقف طولانی‌مدت کامیون‌ها در مرزهای ایران با ترکیه شده توضیح داد: تنش‌هایی که در خلیج فارس و دریای سرخ اتفاق افتاده سبب شده هزینه تردد کشتی‌های کل ناوگان دریایی دنیا از جمله کشتی‌های ایرانی از این مسیر دو برابر افزایش یابد.

وی اضافه کرد: حدود شش ماه پیش بازرگانان ایرانی با مقامات مرسین و گمرکات این منطقه بر سر اینکه بارهای ایرانی از مسیر آبی به بندر مرسین برود و از آن بندر بدون دردسر به بازارهایی که در ابتدا اشاره کردم منتقل شود به توافق رسیدند اما به دلیل تنش‌های یادشده حمل بار از مسیر دریایی و آب‌های جنوبی به مرزهای زمینی ایران با ترکیه تغییر مسیر پیدا کرد تا یا به واسطه بندر مرسین به بازارهای مقصد برسند و یا کل مسیر تا مقصد را از مسیرهای زمینی طی کنند، این اتفاق به افزایش شمار کامیون‌هایی انجامیده که در مرزهای ایران و ترکیه تردد دارند.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/aut7
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان