شنبه 30 تیر 1403

تورم روستایی کاهش یافت

معاون توسعه روستایی ومناطق محروم کشور  از کاهش نرخ تورم روستایی در سال 1402 خبر داد و گفت: در پایان پاییز سال جاری نرخ تورم کاهش ۴.۶ درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛معاون توسعه روستایی ومناطق محروم کشور  از کاهش نرخ تورم روستایی در سال 1402 خبر داد و گفت: در پایان پاییز سال جاری نرخ تورم کاهش ۴.۶ درصدی داشته است.

سیدامیرحسین مدنی در جلسه با فعالان حوزه روستایی گفت: بهبود وضعیت اقتصاد روستا تاثیر بسیار مهمی بر اقتصاد کشور داشته دارد.

معاون توسعه روستایی ومناطق محروم کشور با بیان اینکه نرخ تورم روستایی در پایان پاییز سال جاری کاهش 4.6 درصدی داشته است افزود:این تورم سال گذشته افزایشی شده بود که با اقداماتی که در سال مهار تورم و رشد تولید در دولت انجام شده است کاهش یافته است.

مدنی با بیان اینکه میزان مشارکت اقتصادی در روستاها نیز افزایش یافته است افزود: میزان بیکاری جوانان نیز در روستاها کاهشی شده که این نیز از اقدامات دیگر دولت در روستاها در سال گذشته است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: حدود 27.5 درصد از تولید ناخالص داخلی توسط جمعیت حدود 20 میلیون نفری روستاهای کشور تحقق پیدا می کند که این نشان ازاهمیت روستاها در رشد تولید اقتصادی کشور دارد.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/n4pi
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان