دوشنبه 31 اردیبهشت 1403

ایران دومین تولیدکننده بزرگ سوخت‌های مایع در اوپک شد

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در جدیدترین گزارش «دورنمای انرژی» خود، از افزایش تولید نفت و سوخت‌های مایع دیگر ایران در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ خبر داد.

به گزارش اکوبان نیوز،گزارش «دورنمای انرژی» اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد تولید نفت و سوخت‌های مایع دیگر ایران در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴، به ۴.۴۲ میلیون بشکه در روز رسید که در مقایسه با تولید ۴.۳۱ میلیون بشکه در روز در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۳، افزایش داشت.

تولید ایران بالاتر از تولید ۴.۴۰ میلیون بشکه در روز عراق و ۴.۱۶ میلیون بشکه در روز امارات عربی متحده بود و پس از عربستان با تولید ۱۰.۷۵ میلیون بشکه در روز، در میان اعضای اوپک، در جایگاه دوم قرار گرفت. مجموع تولید اوپک طی این مدت، به ۳۲.۰۴ میلیون بشکه در روز رسید.

طبق آمار این آژانس، تولید نفت خام ایران در سه ماهه اول سال میلادی جاری، به ۳.۲۳ میلیون بشکه در روز رسید که در مقایسه با تولید ۳.۱۸ میلیون بشکه در روز در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳، افزایش داشت. میانگین تولید نفت ایران در سال میلادی گذشته، ۲.۸۷ میلیون بشکه در روز بوده است.

در میان اعضای اوپک، از نظر میزان تولید نفت خام در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴، عربستان با تولید ۹.۱۳ میلیون بشکه در روز و عراق با تولید ۴.۲۹ میلیون بشکه در روز، در رتبه‌های اول و دوم ایستادند و ایران، با تولید روزانه ۳.۲۳ میلیون بشکه نفت خام، سومین تولیدکننده بزرگ عضو اوپک بود.

طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، مجموع تولید نفت اوپک در همین مدت، ۲۶.۶۵ میلیون بشکه در روز بود.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/v2xc
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان