چهارشنبه 3 مرداد 1403

تعرفه‌های جدید اتحادیه اروپا بر خودروهای برقی چینی

تعرفه‌های جدید به عوارض 10 درصدی موجود اضافه خواهند شد و تصمیم نهایی در مورد این تعرفه‌ها قرار است تا ماه نوامبر اعلام شود. در این مدت، بروکسل و پکن به مذاکرات خود ادامه خواهند داد تا به توافقی دست یابند.

به گزارش اکوبان نیوز اتحادیه اروپا تعرفه‌های جدیدی را بر خودروهای برقی وارداتی از چین اعمال کرده است تا با یارانه‌های دولتی که به این صنعت تعلق می‌گیرد مقابله کند.

اتحادیه اروپا به منظور مقابله با یارانه‌های ناعادلانه دریافتی توسط سازندگان خودروهای برقی چینی، تصمیم به اعمال تعرفه‌های موقتی بر این خودروها گرفته است. این تصمیم با هدف حفظ رقابت عادلانه در بازار خودروی برقی اتحادیه اروپا و جلوگیری از آسیب اقتصادی به خودروسازان اروپایی اتخاذ شده است. در ادامه به جزئیات این تصمیم و واکنش‌های مختلف به آن پرداخته می‌شود.

کمیسیون اروپا اعلام کرد که از روز جمعه 5 ژوئیه، تعرفه‌های جدیدی تا سقف 37.6 درصد بر خودروهای برقی وارداتی از چین وضع خواهد شد. این اقدام به منظور مقابله با یارانه‌های ناعادلانه‌ای است که سازندگان خودروهای برقی چینی از دولت خود دریافت می‌کنند. این یارانه‌ها تهدیدی جدی برای خودروسازان اروپایی به شمار می‌آید.

تعرفه‌های جدید به عوارض 10 درصدی موجود اضافه خواهند شد و تصمیم نهایی در مورد این تعرفه‌ها قرار است تا ماه نوامبر اعلام شود. در این مدت، بروکسل و پکن به مذاکرات خود ادامه خواهند داد تا به توافقی دست یابند.

واکنش‌های داخلی و خارجی به اعمال تعرفه‌های جدید

اتحادیه اروپا

 والدیس دامبروسکیس، رئیس بازرگانی اتحادیه اروپا، می‌گوید: « بعد از اینکه اتحادیه اروپا اعلام کرد تعرفه‌های 37.6 درصدی بر واردات خودروهای برقی ساخت چین اعمال خواهد کرد، هیچ مبنایی برای مقابله به مثل چین وجود ندارد.»

اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا، می‌گوید: «هدف از تعهدات موقت جدید این کمیسیون، متوقف کردن سیل تهدیدآمیز خودروهای برقی ارزان و یارانه دولتی است.»

کمیسیون اروپا ماه گذشته در ابتدا تعرفه‌های موقتی را اعلام کرد که تقریباً مشابه تعرفه‌هایی است که از روز جمعه اعمال می‌شود.

با این حال، مقامات کمیسیون پس از اینکه شرکت‌ها به اشتباهات جزئی در محاسبات اولیه اشاره کردند، اصلاحات جزئی انجام دادند.

کمیسیون اروپا اعلام کرد که طی چهار ماه آینده، تعرفه‌ها موقتی خواهد بود و هر دو طرف به مذاکرات فشرده ادامه می‌دهند.

تحقیقات ضد یارانه اتحادیه اروپا نزدیک به چهار ماه دیگر ادامه خواهد داشت. تا آن زمان، کمیسیون می‌تواند وظایف قطعی را برای پنج سال پیشنهاد دهد که اعضای اتحادیه اروپا به آن رأی خواهند داد.

چین

پکن اعلام کرد که تمام اقدامات لازم برای حفظ منافع خود را انجام خواهد داد. مقامات چینی در نظر دارند تعرفه‌هایی را بر محصولات وارداتی مانند گوشت خوک اعمال کنند. با این حال، چین امیدوار است که مذاکرات با اتحادیه اروپا به نتیجه‌ای برسد.

وزارت بازرگانی چین اعلام کرد: «تاکنون هر دو طرف چندین دور مذاکرات فنی بر سر تعرفه‌ها درباره این موضوع انجام داده‌اند.»

تسلا و بی‌ام‌و با تعرفه‌های کمتری روبرو هستند

همه سازندگان چینی خودرو برقی از تعهدات جدید اتحادیه اروپا نگران نشدند.

انجمن خودروهای مسافری چین گفت: «تعرفه‌ها تنها تأثیر کمی بر اکثر شرکت‌های چینی خواهد داشت.»

شرکت‌هایی که با تحقیقات ضد یارانه اتحادیه اروپا همکاری کردند، از جمله شرکت‌های غربی مانند تسلا و بی ام و، با تعرفه 20.8 درصدی بر خودروهای ساخت چین مواجه خواهند شد. شرکت‌هایی که همکاری نکنند با تعرفه 37.6 درصدی مواجه خواهند شد.

افزایش سهم بازار برندهای چینی

کمیسیون اروپا پیش‌بینی کرد که برندهای چینی سهم خود از بازار اتحادیه اروپا را از کمتر از 1 درصد در سال 2019 به 8 درصد افزایش داده‌اند و این سهم ممکن است تا سال 2025 به 15 درصد برسد. قیمت خودروهای برقی چینی به طور کلی 20 درصد کمتر از خودروهای ساخت اتحادیه اروپا است.

هدف سیاستگذاران اروپایی جلوگیری از تکرار  بحران پنل‌های خورشیدی  از یک دهه پیش است، زمانی که  اقدامات محدود اتحادیه اروپا در مورد واردات چینی  منجر به سقوط بسیاری از تولیدکنندگان اروپایی شد.

آمریکا قصد دارد از ماه آگوست تعرفه 100 درصدی بر واردات خودروهای برقی چینی اعمال کند.

واکنش خودروسازان چگونه بود؟

برخی از خودروسازان اعلام کرده‌اند که هزینه‌های اضافی ناشی از تعرفه‌ها را به مصرف‌کنندگان منتقل خواهند کرد. برندهای چینی MG و NIO و همچنین تسلا قصد دارند قیمت خودروهای خود را در اروپا افزایش دهند. با این حال، شرکت BYD با کمترین افزایش 17.4 درصدی بالاتر از 10 درصد عوارض فعلی مواجه است. تاکنون هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت خودروهای برقی خود در اتحادیه اروپا اعلام نکرده است.

تهدید عوارض ممکن است خودروسازان چینی را به سرمایه‌گذاری در کارخانه‌های اروپا سوق دهد، علی‌رغم هزینه‌های بالاتر نیروی کار و تولید در مقایسه با چین.

با این حال، فولکس واگن، بزرگترین خودروساز اروپا، به سرعت از اعلامیه روز پنجشنبه انتقاد کرد.

یکی از سخنگویان فولکس واگن در بیانیه ای اعلام کرد: تأثیر منفی این تصمیم بیشتر از هر مزیتی برای صنعت خودروسازی اروپا و به ویژه آلمان است.

مدیران صنعت خودرو هشدار داده‌اند که تعرفه‌ها می‌تواند به فروش خودروهای آنها در چین لطمه بزند، جایی که آنها در حال حاضر با رقابت سختی از سوی برندهای بومی روبرو هستند. خودروهای چینی معمولاً 20 درصد ارزان‌تر از خودرو‌های ساخت اتحادیه اروپا هستند.

تصمیم اتحادیه اروپا برای اعمال تعرفه بر خودروهای برقی چینی با هدف حمایت از خودروسازان داخلی و حفظ رقابت عادلانه در بازار اتخاذ شده است. این اقدام می‌تواند به تولیدکنندگان اروپایی کمک کند تا در برابر تهدیدات اقتصادی محافظت شوند. اما از سوی دیگر، ممکن است باعث افزایش قیمت خودروهای برقی در بازار اروپا شود و واکنش‌هایی از سوی چین به همراه داشته باشد. آینده این موضوع به نتایج مذاکرات بین دو طرف بستگی دارد و ممکن است تغییراتی در تعرفه‌ها و سیاست‌ها به همراه داشته باشد.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/ypc9
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان