شنبه 30 تیر 1403
معاون سازمان توسعه تجارت عنوان کرد:

مشکل تبادلات ارزی بین ایران و عراق پابرجاست

معاون سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه مشکل تبادلات ارزی بین ایران و عراق حل نشده است، گفت:این مسئله تا کنون باعث افزایش 24 درصدی هزینه تجار ایرانی شده است.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ محمدصادق قنادزاده معاون ارتقای کسب و کارهای سازمان توسعه تجارت ایران امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد مشکل تبادلات ارزی بین ایران و عراق، اظهار کرد: بانک مرکزی در مورد جابه‌جایی ارز اقداماتی را در دست انجام دارد اما هنوز نهایی نشده است. این موضوع هم از سوی وزیر صمت و هم از سوی معاون دیپلماسی وزیر امور خارجه در حال پیگیری است. وزارت امور خارجه نیز چند یادداشت اعتراضی هم ارسال کرده است اما هنوز این موضوع به صورت کامل حل نشده است.

وی افزود: البته همانطور که گفتم بانک مرکزی پیشنهاداتی داده و در حال کار روی این پیشنهادات هستیم اما هنوز نهایی نشده است.

قنادزاده ادامه داد: این مساله موجب شده که نزدیک به ۲۴ درصد هزینه تجار ایرانی (و ۴ کشور دیگر) در حوزه ارز افزایش داشته باشد.

معاون سازمان توسعه تجارت ایران اضافه کرد: محدودیت‌هایی را هم روی برخی از کالاها مانند کالاهای آردپایه شامل شکلات و شیرینی و بیسکوئیت اعمال کرده‌اند که این محدودیت رفع شد.

وی در مورد توقف رانندگان ایرانی در مرز بلاروس نیز گفت: اختلافی بین روسیه و بلاروس بود و در نهایت مشکل حل شد.

معاون سازمان توسعه تجارت گفت: مشکل تبادلات ارزی بین ایران و عراق حل نشده و منجر به افزایش ۲۴ درصدی هزینه تجار ایرانی شده است.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/xnrj
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان