چهارشنبه 3 مرداد 1403

۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی واگذار می‌شود

وزیر راه و شهرسازی از تامین یک میلیون زمین روستایی برای واگذاری به متقاضایان خبر داد. 
به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، گفت: طی ۱۰ ماه نخست سال ۱۴۰۲ در حوزه آماده سازی زمین اقدامات خوبی انجام شده است. تأمین یک میلیون قطعه زمین روستایی اقدامی تاریخی و بزرگ برای مردم و کشور است و استان‌ها نیز باید نسبت به اتصال متقاضیان به اراضی روستایی اهتمام داشته باشند.

بذرپاش با بیان اینکه در حوزه روستایی هدف گذاری شد تا سال آینده یک میلیون قطعه زمین روستایی تأمین شود، افزود: طبق اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تا کنون ۵۰۰ هزار قطعه زمین تأمین شده است.

مولدسازی موضوع دیگری بود که از سوی بذرپاش در پروژه‌های استانی مورد تاکید قرار گرفت تا از طریق آن بتوان در تأمین منابع مورد نیاز طرح‌های عمرانی کمک گرفت.

در ادامه این نشست، آخرین وضعیت تأمین زمین و کسری زمین، آخرین وضعیت اجرای ماده ۱۲ قانون جهش تولید مسکن و آخرین وضعیت الحاق اراضی شهری، پیشرفت شهرک سازی‌ها، سکونتگاه‌های ساحلی و صنعت شهرها بررسی شد.

همچنین آخرین وضعیت واگذاری ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی، اقدامات انجام شده در حوزه بازآفرینی شهری و اجرای طرح کلید به زمین در بافت فرسوده، آخرین وضعیت اتمام و بهره‌برداری از مساکن مهر باقیمانده، آخرین وضعیت اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و تأمین مالی در طرح نهضت ملی مسکن مورد ارزیابی قرار گرفت.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/ujnq
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان