سه‌شنبه 2 مرداد 1403

سال 2027 صنعت ساخت و ساز به اوج می رسد

وب سایت meedپیش بینی کرده است که در سال 2027 صنعت ساخت و ساز رشد چشمگیری دارد و سرمایه گذار های خصوصی و دولتی این صنعت را حمایت می کنند. 

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ وب سایت و نشریه اقتصادی Meed بر اساس گزارش گلوبال دیتا اعلام کرده بازده صنعت ساخت و ساز ایران پس از کاهش سالانه ۲.۵ درصدی در سال ۲۰۲۲، در سال ۲۰۲۳ رشد نهایی ۰.۵ درصدی داشته است.

این بهبود بازده در صنعت ساخت و ساز با حمایت سرمایه‌گذاری‌های دولتی و خصوصی در پروژه های تولید صنعتی، انرژی و زیرساخت بوده است.

این گزارش به نقل از مرکز آمار ایران ذکر می کند که بر اساس تحلیل سال به سال (YoY)، در سه ماه دوم سال ۲۰۲۳ ارزش افزوده این صنعت به ۴.۷ درصد افزایش یافته است. این میزان در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳، ۳.۷ درصد و و در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲، ۴.۶ درصد بوده است.

به گفته این گزارش، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران (ICCIMA) در نظر دارد با تشویق سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به مشارکت در اجرای پروژه‌های زیربنایی، سرمایه‌گذاری در صنعت ساختمان را افزایش دهد.

بر اساس گزارش بانک مرکزی ایران، در هفت ماهه نخست سال جاری معادل ۵۶  میلیارد دلار وام بانکی به بخش‌های مختلف اقتصادی اعطا شده است که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ معادل ۲۳.۹ درصد افزایش داشته است.

انتظار می‌رود در باقی‌مانده دوره پیش‌بینی، بازده صنعت ساخت و ساز بین سال‌های ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۷  با افزایش صادرات و سرمایه‌گذاری در بخش‌های پتروشیمی، انرژی و مسکن میانگین سالانه رشد ۳.۴ درصدی را ثبت کند.

 

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/8b0l
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان