چهارشنبه 3 مرداد 1403

پایان ماراتن بورس و افزایش شاخص‌ها

بازار بورس آرام شد و شاخص‌های بازار سهام اندکی بر ارتفاع خود افزودند؛ به طوری که شاخص کل 0.16 و شاخص هم‌وزن 0.74 درصد رشد کردند.
به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز_امیررضا سولقانی /معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در خلاف جهت کندل هفته گذشته خود رفتار کرد. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با رشد سه هزار و 364 واحدی که معادل 0.16 درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بر این اساس، شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 126 هزار واحدی ایستاد.

همچنین معاملات سهم‌های کوچک بازار سرمایه نیز با بزرگان همسو بوده است؛ به طوری که میانگین هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز، پنج هزار و 413 واحد که معادل 0.74 درصد این شاخص است افزایش ارتفاع داد و به سطح 733 هزار و 377 واحدی رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را 6 میلیارد و 900 میلیون برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را چهار هزار و 233 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

پایان بورس 7 بهمن

ورود و خروج پول حقیقی

بر خلاف ارقام شاخص‌های اصلی، شاخص ورود و خروج پول حقیقی در روز جاری منفی بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود 50 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. موضوع دیگری که باید به آن اشاره کرد، خروج سنگین 672 میلیارد تومانی پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت است.

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز سه سهم کرومیت، ثفارس و ثشاهد بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های شستا، دی و کرمان به ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

کشرق با افزایش هفت درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، اتکام نیز با افت  4.99 درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های ارفع، ثمسکن و ثعمرا تعلق گرفت. همچنین سهم‌های ارفع، هرمز و ثبهساز نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که نمادهای ثپردیس، وملی و پارسان خروج پول هوشمند داشتند

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های شرنگی، غنیلی و ثزاگرس رقم خورد. همچنین وپترو در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد بپاس بود.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/movn
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان