دوشنبه 1 مرداد 1403

تخفیف مالیات تولیدکنندگان در سال آینده

رئیس کمیسیون مالیات، کار و تأمین اجتماعی اتاق بازرگانی ایران گفت: تخفیف ۷ درصدی مالیات تولیدکنندگان در بودجه امسال نیامده و مغفول مانده است.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ محمود تولایی، رئیس کمیسیون مالیات، کار و تأمین اجتماعی اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: یکی از اقدامات مناسبی که در دولت سیزدهم برای حمایت از تولید صورت گرفته، کاهش نرخ مالیات بنگاه های تولید است؛ به طوری که نرخ مالیات آنها از 25 درصد به 18 درصد کاهش یافت اما این مهم امسال در لایحه بودجه نیامده است.

وی افزود: سازمان برنامه و بودجه در این ارتباط اعلام کرده است که ما این موضوع را در احکام دائمی قرار داده‌ایم تا تبدیل به قانونی همیشگی شود اما باید توجه داشت که احکام دائمی به مالیات امسال نمی‌رسد.

رئیس کمیسیون مالیات، کار و تأمین اجتماعی اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: در این زمینه غفلت صورت گرفته است که می‌تواند منجر به آن شود که تخفیف 7 درصد مالیات تولید کنندگان به سال جاری نرسد.

وی تصریح کرد: طبق اطلاع موثق، با پیگیری‌های متعدد افراد و نمایندگان مجلس این موضوع در کمیسیون تلفیق طرح و تصویب شد اما متاسفانه با وجود تلاش صورت گرفته، در مصوبه کمیسیون مذکور چنین چیزی رویت نشده است.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/y5cp
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان